Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Через Болонський процес до європейської освіти

16.04.2009, 07:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У вівторок, 14 квітня, в облдержадміністрації за ініціативи Студентської ради області при управлінні освіти і науки облдержадміністрації відбувся круглий стіл на тему «Болонський процес у вищих навчальних закладах Закарпатської області». В роботі круглого столу взяли участь начальник управління освіти і науки облдержадміністрації Михайло Мотильчак, проректори з навчально-виховної та методичної роботи вищих навчальних закладів краю, студенти.

У травні 2005 року у норвезькому місті Берген на Конференції міністрів країн Європи Україна приєдналася до Болонського процесу і зобов’язалася внести відповідні зміни у національну систему. Загалом впровадження Болонського процесу покликане сприяти подальшому навчанню чи працевлаштуванню громадян у Зоні європейської вищої освіти, зростанню привабливості європейської вищої освіти, розширенню Європи та забезпеченню її подальшого розвитку як стабільного, мирного, толерантного суспільства.

Під час круглого столу зазначалося, що, починаючи з часу приєднання нашої держави до Болонського процесу, в системі вищої освіти України активно впроваджуються в життя його основні положення з метою приєднання в 2010 році до Європейського простору вищої освіти.
Не відстає в цьому процесі й наш регіон, в якому працюють шість вищих навчальних закладів ІІІ-IV рівнів акредитації. За словами начальника управління освіти і науки облдержадміністрації Михайла Мотильчака, одним з етапів підготовки до входження в Європейський простір вищої освіти є укрупнення вищих навчальних закладів, як це можна простежити на прикладі Мукачівського державного університету.

Стараннями обласного керівництва на базі двох навчальних закладів було створено один потужний вуз, що дозволяє не лише економити кошти, які виділяються на вищу освіту, а й сприяє покращенню матеріально-технічного забезпечення навчального процесу та підвищенню рівня професорсько-викладацького складу університету.

Під час круглого столу представники вищих навчальних закладів краю обмінялися досвідом запровадження кредитно-модульної системи організації навчального процесу в їх вишах. І вже в ході дискусії всі присутні дійшли згоди, що однією з перепон на шляху входження України до європейської системи вищої освіти є невідповідність національного законодавства існуючим реаліям. Всі висловлені учасниками зібрання пропозиції та зауваження будуть опрацьовані Студентською радою та передані управлінню освіти і науки облдержадміністрації для врахування в подальшій роботі з впровадження Болонської системи.
Схожі теми
• Мукачівська РЛС стане однією з цеглин європейської колективної безпеки? 
• Стартує словацький проект європейської інтеграції України 
• Арсеній Яценюк: «Система європейської колективної безпеки – це міф. Моє завдання – гаранті 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 05:42.


bigmir)net TOP 100