Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

На оздоровлення дітей цьогоріч передбачено майже 12 млн. гривень

02.04.2009, 09:34   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У середу, 1 квітня, за участі т.в.о. заступника голови облдержадміністрації Омеляна Мателешки відбулася нарада з питань дотримання законодавства щодо соціальної захищеності інвалідів та організації літнього оздоровлення дітей області у 2009 році. В нараді також взяли участь заступник прокурора області Іван Русин, голова обласної ради профспілок Іван Король, начальники управлінь облдержадміністрації та заступники голів райдержадміністрацій.

Як зазначив Омелян Мателешка, Генеральною прокуратурою України у державі проведено перевірку дотримання норм законодавства в сфері захисту прав інвалідів загалом. Найбільше порушень відмічено в сфері забезпечення права інвалідів на працю, освіту, вільне пересування. Попереджено та викрито незаконну компенсацію витрат на перевезення інвалідів на транспорті.

Заступник прокурора області Іван Русин окреслив основні порушення, які спостерігаються в нашій області. Це відсутність в частині споруд і закладів громадського користування пандусів, що обмежує доступ до об’єктів інвалідів на візках; несвоєчасне встановлення опікунства над обмежено дієздатними особами; зволікання з внесенням осіб до Централізованого банку даних з проблем інвалідності; порушення трудового законодавства, особливо щодо надання додаткової відпустки, виплати заробітної платні; призначення та виплати пенсій. Недостатня робота з попередження дитячої інвалідності призводить до збільшення кількості дітей-інвалідів в області.

За словами заступника начальника головного управління праці та соціального захисту населення облдержадміністрації В’ячеслава Микульця, основною проблемою в роботі з інвалідами залишається недофінансування основних програм, таких, як комплексна реабілітація інвалідів та запобігання дитячої інвалідності.

Також при існуючому рівні фінансування з державного бюджету України управління не в змозі забезпечити існуючу потребу в путівках до санаторно-лікувальних закладів. Приміром, минулого року було виділено лише 660 путівок для інвалідів при щорічній потребі 3 тисячі.
Щодо проблем зі внесенням інвалідів до Централізованого банку даних, то тут основні труднощі полягають у заповненні картки з індивідуальною програмою реабілітації. Вирішувати цю проблему слід разом з закладами охорони здоров’я на районному рівні. Нині ж в області внесено до банку даних лише п’яту частину інвалідів.

З огляду на ряд об’єктивних та суб’єктивних причин в області збільшується кількість дітей-інвалідів. Протягом минулого року на обліку в краї перебувало понад 5450 дітей-інвалідів зі вродженими аномаліями розвитку, розладами нервової системи чи порушеннями психічного здоров’я. В десяти спеціалізованих навчальних закладах протягом 2008-2009 навчального року освіту здобуває 846 дітей з обмеженими можливостями. Ще 88 навчаються в спеціалізованих класах в звичайних загальноосвітніх навчальних закладах, а 286 проходять шкільний курс вдома. В професійно-технічних закладах навчаються 46 дітей-інвалідів, а 317 здобувають вищу освіту.
Під час розгляду питання дотримання законодавства щодо соціальної захищеності інвалідів також зазначалося, що частина проблем зумовлена протиріччями в нормативно-правовій базі.

На нараді йшлося і про організацію літнього оздоровлення дітей у цьому році. В.о. начальника управління у справах молоді та спорту облдержадміністрації Ярослав Свида поінформував присутніх, що в 2009 році відбулися певні зміни в проведенні літнього оздоровлення. Це зумовлено набранням чинності з 1 січня Закону України «Про оздоровлення та відпочинок дітей». Чітко розмежовуються поняття «відпочинок» та «оздоровлення». Т

ак, відпочинкова зміна передбачає перебування дитини в дитячому закладі не менше 14 днів, а оздоровча – не менше 21. За попередніми даними, цьогоріч в області передбачено оздоровити понад 70 тисяч дітей. Діти відпочиватимуть та оздоровлюватимуться в 551 закладі. З них 485 закладів з денним перебуванням, 19 –позаміські, також діти оздоровлюватимуться в двох санаторіях, дев’ятьох профільних та 33 інших закладах. На проведення оздоровчої кампанії цьогоріч з усіх джерел передбачено виділити 14,5 млн.грн.
Схожі теми
• На ліквідацію наслідків затоплення Солотвинського солерудника в держбюджеті передбачено 30 млн гривень 
• Організація літнього оздоровлення та відпочинку дітей у 2009 році 
• Літнє оздоровлення дітей: підготовка триває 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 21:13.


bigmir)net TOP 100