Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Соляні шахти Закарпаття хочуть знищити, щоб відмити гроші?

08.12.2009, 10:55   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Дивні речі відбуваються в останні місяці в селищі Солотвино, що в Тячівському районі Закарпатської області. Місцеве населення пошепки один одному переказує страшні пророкування щодо чергового провалу землі в самому центрі селища і про спланований "київськими чиновниками" поетапне знищення соляних шахт.

Адже саме через відсутність належного фінансування була знищена шахта № 9 і разом з нею підземне відділення Української алергологічної лікарні (УАЛ). На черзі - шахта № 8, у підземних виробках якій тепер знаходиться і УАЛ, і обласна алергологічна лікарня.

Підстав для таких розмов і побоювань більш, ніж достатньо.

Побіжний екскурс у минуле, коли в результаті аварійних проривів води в шахту № 9 в Мінагропромі було прийнято рішення про її консервації та ліквідації, свідчить про недалекоглядність та відсутності чіткого плану як у керівництва самої шахти, так і у високопоставленого столичного чиновництва. Власне на самому солеруднику вже роками не видобувається сіль і робота численного колективу зводилася виключно до спуску-підйому хворих у підземні відділення двох лікарень. Для тисяч хворих на астму - це єдина надія і шанс бути здоровим. Фактично роками шахта утримувалася за рахунок двох лікарень і зі статусу гірського соледобиваемого підприємства де-факто стала виконувати роль звичайного постачальника послуг по спуску-підйому хворих у соляні печери.
Грім вдарив, коли рятувати шахту № 9 вже було пізно. Унікальне підземне відділення зникло під водою. І тільки з-за щасливого збігу обставин і поблажливості сил природи вода не потрапила в стовбур шахти № 8.Ведь зараз по ряду першочергових заходів, розроблених з метою збереження та захисту шахти № 8, практично нічого не виконується. Згідно з проектом, розробленим ВАТ "Гірхімпром", крім відновлення шурфів і штолень, пристрої нової насосної станції в першочергові заходи входить і придбання нових канатів, причіпних пристроїв, реконструкція та армування стовбурів, надшахтних будівель і багато чого іншого. На виконання цих робіт державою в 2009 році виділено понад 6 млн. грн.

Однак з вище перерахованого для захисту шахти № 8 не зроблено НІЧОГО. Замість цього почалася розробка експериментального кар'єра (!!!) над перемичкою купола солі. Цей соляної шар відділяє дві шахти і перекриває доступ води із затопленої шахти в ще діючу.

Хто і чому дав наказ замість відновлення водозахисних штолень і шурфів проводити зняття шару грунту в безпосередній близькості від шахти № 8, поки з'ясувати не вдалося. За словами фахівців, це неминуче призведе до зміни стабільної насьогодні гідрологічної ситуації і в найближчому майбутньому - затоплення шахти № 8.

Наслідки ліквідації шахти стануть катастрофічними для всього селища - в зону викиду потрапляють сотні житлових будинків, школи, поліклініка, залізнична станція та інші об'єкти. Під землею і водою може зникнути не тільки шахта № 8, де ще лікуються хворі, а й ціле селище. Хто тоді відповість за злочинну безгосподарність, гідрологічні прорахунки чи посадову недбалість?

Можливо, таким чином деякі спритні чиновники намагаються поспіхом позбутися незручного і витратного об'єкту, яким є зараз Солотвинський солерднік. А хто подумає про жителів селища і тисячі хворих на астму? ..

Чи, можливо, в такий нехитрий спосіб просто відмиваються державні кошти?

В чию ж кишеню?

Джерело:http://http://ua-reporter.com
Схожі теми
• Закарпаття: Унікальні соляні шахти в Солотвино врятувати від затоплення й завалів – неможливо! 
• Експерти: Рятувати соляні шахти в Солотвині вже пізно (ВІДЕО) 
• Врятувати соляні шахти в Солотвині від затоплення неможливо? (ВІДЕО) 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 03:12.


bigmir)net TOP 100