Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Безкарність доводить до біди!

14.07.2009, 11:15   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Нагадаємо, що минулого року наше Закарпаття прославилося на всю Україну: на заводі «Ядзакі» через безконтрольність відповідних служб сталося масове харчове отруєння його робітників. Треба сказати, що тоді головний санітарний лікар області Віра Григорівна Чиж, яка до того обіймала посаду завідуючої відділом гігієни харчування краю, відбулася легким переляком. Можливо через те, що на той час вакантною залишалася посада Головного державного санітарного лікаря України й нікому було ретельніше розібратися в цій ситуації, все спустили на гальмах, і пані Чиж вдалося втриматися у своєму чиновницькому кріслі.

Але не дурний сказав, що безкарність приводить до біди! І та біда таки сталася. 4 липня 2009 року Закарпаття знову потрапило в поле зору всієї України. І знову – через масове харчове отруєння. На цей раз – 74 київських дітей, які відпочивали в санаторії «Перлина Карпат», та 8 дорослих, які їх супроводжували.

Того дня столичні гості дружно пообідали у згаданому закладі й отримали на дорогу сухий продуктовий пайок. А вже в потязі через деякий час діти й деякі дорослі почали скаржитися на погане самопочуття, в тому числі на підвищену температуру, нудоту, блювоту, пронос. Не залишалося нічого іншого, як повідомити про ситуацію, що склалася, черговому СКП Львівського вокзалу з проханням організувати допомогу недужим, що й було зроблено.

Коли поїзд прибув на станцію, його зустріли представники медичної та санітарно-епідеміологічної служб Львівської залізниці та міста Львів. 64 дитини та 8 дорослих було госпіталізовано в обласну лікарню. Через даний інцидент поїзд вибився з графіку на півтори години. Тих відпочивальників, котрі залишилися в ньому, супроводжували працівники санітарної та медичної служби. Саме ними на станції Тернопіль було госпіталізовано 2 дітей, а згодом на станції Хмельницький – ще стільки ж.

Коли прибули в столицю, всі туристи були оглянуті лікарями. В результаті 6 дітей бригадами швидкої медичної допомоги були госпіталізовані до інфекційного відділення першої дитячої клінічної лікарні міста. Решту відпустили з батьками додому.

Що ж стало причиною цього неординарного випадку? Медики стверджують, що причина отруєння – продукти харчування. Найімовірніше ті, якими кияни пообідали в «Перлині Карпат». Одні грішать на омлет з бринзою, інші – на борщ. Є й такі, які схиляються до думки, ніби причиною біди став сухий пайок…

Головний лікар Львівської обласної інфекційної лікарні Сергій Федоренко повідомив журналістам, що за фактом масового отруєння порушено кримінальну справу. А от на Закарпатті з представниками мас-медіа говорити не дуже бажають. Кажуть, що безпосередньо витік інформації з «Перлини Карпат» обмежує його керівник, депутат Мукачівської районної ради від «Нашої України» Степан Сікора.

Одними з перших в санаторії побували прокурор Мукачівського району та заступник прокурора Закарпатської області Іван Русин. Останній і заявив у своєму коментарі журналістам, що в сухий пайок, який видавали туристам на дорогу, був включений і йогурт. Зайве нагадувати, що молочні продукти в спеку швидко псуються…

Керівник «Перлини Карпат» Степан Сікора висунув свою версію масового отруєння. Він сказав, що згадані кияни, мабуть, отруїлися якоюсь іншою їжею, яку придбали в потязі. Бо, за його словами, на дорогу їм видали продукти, якими того дня вечеряли в санаторії 105 відпочивальників, із яких – 20 дітей. І жодних симптомів отруєння в них не виявили.

А що ж наша доблесна обласна СЕС? Станом на 5 липня 2009 року нею проведено санітарно-епідеміологічне обстеження комунального підприємства «Санаторій «Перлина Карпат» Закарпатської обласної ради. При перевірці встановлено порушення санітарних норм і правил щодо прийому дітей та початку роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку. Встановлено, що директором санаторію розпочато роботу дитячого закладу відпочинку без акту прийомки та комісійного висновку з дозволом на початок роботи. Прийом дітей не погоджено з Мукачівською районною санепідемстанцією.

Але й це ще не все. Під час перевірки виявлено порушення правил зберігання рибних продуктів, масла солодко-вершкового, а також сирих овочів в овочевому цеху (капуста зберігається насипом з ознаками гниття, стелажі та піддони для зберігання овочів виготовлені з матеріалу, що не підлягає санітарно-гігієнічній та дезобробці) й т.д. Проведено бактеріологічне обстеження раптовим методом зміни працівників харчоблоку в кількості 9 осіб. В самому харчоблоці проведено заключну дезінфекцію. Відібрано зразки на комплекс санітарно-бактеріологічних, токсикологічних, вірусологічних досліджень. (Результати десяти експрес-досліджень молочної продукції на рота-віруси – від’ємні. Проводиться вивчення шляхів отримання харчових продуктів та сировини. За результатами обстеження зупинено експлуатацію харчоблоку. Вирішується питання про закриття санаторію. Справа передана до Мукачівської міської прокуратури.

Що ж, все це добре. Але де до цього була санепідемслужба області на чолі з її керівником Вірою Григорівною Чиж, яка колись безпосередньо спеціалізувалася на гігієні харчування? Невже в Ужгороді ніхто не знав про факт перебування в «Перлині Карпат» 240 юних киян та 16 дорослих осіб супроводу? Добре, не було дозволу на прийом у цей заклад дітей. А для перебування дорослих такий дозвіл був? Мабуть, що так. Отже, виходить, що про здоров’я останніх і піклуватися не треба? Адже всі виявлені порушення не гарантували повної безпеки й дорослих, не тільки діток. Та й та ж Мукачівська районна СЕС, де головним лікарем Анатолій Іванович Мокрицький, підпорядкована пані Чиж. То ж чому вона не виявила пильності й не поцікавилася в нього, як так діти й взагалі відпочиваючі без відповідного дозволу приймаються «Перлиною Карпат»?

А все – ота клята безкарність! Зійшло з рук Вірі Григорівні одне масове отруєння людей на Закарпатті – вона й розслабилася. Хоча б мало бути навпаки. От вам і нова біда. Щастя, що обійшлося без смертельних випадків, хоч і зафіксовано кілька отруєнь важкого ступеню. Головний санепідеміолог області, як і першого разу, шукає винних наліво й направо. А от до себе, коханої й дорогої, ніяких претензій не висуває. Як і не відчуває за собою жодної вини в тому, що сталося. І сталося вже вдруге. А все було б інакше, коли б в обласній СЕС посаду завідуючого відділом гігієни харчування обіймала реальна, компетентна в цій сфері людина. Та пані Чиж вже третій рік нікого на неї не бере, тримає це місце для себе як запасний аеродром на випадок свого звільнення, являючись в.о. завідуючого цього підрозділу (хоч за законом – таке може тривати не більше трьох місяців). Тоді було б насправді з кого спитати в випадку якогось НП.

Так що ж Віра Григорівна? Мабуть, знову сподівається, що й на цей раз пронесе, й вона, як і минулого року, відбудеться легким переляком. Але маємо надію, що новий Головний державний санітарний лікар України Олександр Біловол зацікавиться не тільки фактом чергового масового отруєння на Закарпатті, а й тим, наскільки компетентні кадри очолюють обласну СЕС. Маємо також надію на те, що й попередні публікації щодо ситуації з методами керівництва Віри Григорівни не пройдуть повз його увагу. І не тільки не пройдуть, а й отримають належну оцінку високого начальства. Тим більше, що, за інформацією, у Міністерстві охорони здоров’я України в зв’язку з отруєнням школярів створено оперативний штаб на чолі з першим заступником міністра, Головним санітарним лікарем України Олександром Біловолом. Та й Президент України Віктор Ющенко доручив генпрокурору Олександрові Медведьку взяти під особистий контроль справу про масове отруєння відпочивальників санаторію «Перлина Карпат». А це – зобов’язує. Тому винні мають бути покарані, а бездарні й до цинізму амбітні керівники, які й не думають міняти свою зверхню манеру поведінки в ставленні до підлеглих, - замінені такими, які знаються на своїй справі й вміють, а, головне, бажають працювати на побудову, а не руйнацію!Схожі теми
• Негода на Закарпатті наробила біди 
• Негода знову наробила біди на Закарпатті 
• АБИ ПІРОТЕХНІКА НЕ НАРОБИЛА БІДИ 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 02:25.


bigmir)net TOP 100