Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Іван Зарева: “Перевіряємо, контролюємо, аналізуємо,захищаємо…”

09.02.2011, 09:32   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Закарпаття, Берегівська міжрайонна прокуратура: цифри і факти.

1. Авторитет державної влади нерозривно пов’язаний з утвердженням верховенства закону, зміцненням правопорядку, захистом прав, свобод і законних інтересів людини й громадянина. Саме ці питання є наріжними в роботі органів прокуратури України, Берегівської міжрайонної – у тому числі. Після підведення підсумків роботи за 2010 рік можна впевнено сказати, що за цей період міжрайпрокуратурою вжито достатньо заходів стосовно зміцнення законності на території міста і району. Як і над чим ми працювали, кого перевіряли, захищали, як ситуацію контролювали та здобутки аналізували – у сьогоднішній статті.

Загалом, за наслідками проведених оперативними працівниками прокуратури перевірок порушено 22 кримінальні справи, розслідувано та скеровано до суду 24, з метою усунення виявлених порушень внесено 173 приписи та подання, опротестовано 84 незаконні рішення, до відповідальності за порушення чинного законодавства притягнуто 168 посадових осіб, з яких 29 – посадовці контролюючих органів. Крім того, за актами прокурорського реагування відшкодовано 1817 тис. грн., у тому числі 328 тис. грн. – до державного та місцевих бюджетів.

2. Одним із пріоритетних напрямків роботи прокуратури залишається дотримання законодавства про оплату праці, оскільки зарплата є невід’ємною умовою існування людини, джерелом благополуччя її родини та підтримання працездатності, а від цього, зрештою, залежить міць держави. Тож працівниками міжрайонної прокуратури в 2010 р. порушено 3 кримінальні справи за ст. 175 ч. 1 КК України відносно керівників підприємств, які безпідставно не виплачували найманим працівникам заробітну плату – всього понад 250 тис. грн. Відрадно, що цей грошовий борг таки погашено в ході розслідування та судового розгляду відповідних справ.
Водночас внесено 24 приписи, за якими погашено заборгованість з виплати заробітної плати на суму 1085 тис. грн., опротестовано 10 незаконних рішень із питань оплати праці, а до відповідальності за порушення трудового законодавства притягнуто 26 посадових осіб, у тому числі 15 роботодавців, які використовували найманих працівників без оформлення з ними трудових відносин та з виплатою їм заробітку* ”в конвертах”.
Із виплатою заробленого нерозривно пов’язано також нарахування та сплата роботодавцями страхових внесків до Пенсійного та інших фондів України, зокрема, соціального страхування. Від останнього безпосередньо залежить стан забезпечення найманих працівників у разі втрати непрацездатності, нещасного випадку на виробництві та в перспективі забезпечена старість.
Тож у ході проведених перевірок дотримання на території Берегова та району вимог чинного законодавства про соціальне страхування торік унесено 15 приписів і подань, за наслідками розгляду яких погашено заборгованість зі сплати страхових внесків на загальну суму 288 тис. грн., а до відповідальності притягнуто 9 посадових осіб, троє з яких – працівники контролюючих органів, зокрема, міськрайонного центру зайнятості, виконавчої дирекції Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності (ними допущено порушення при здійсненні своїх службових обов’язків).

3. Міжрайонна прокуратура також проводила результативні перевірки щодо дотримання законів з охорони праці, здоров’я, із захисту пільгових категорій громадян, щодо міграції й* біженців, що на сьогодні актуально та важливо* тощо. Перевірено дотримання вимог чинного законодавства при притягненні громадян до адмінвідповідальності, зокрема, в райвідділах УМВС та МНС України, відділенні ДАІ та АТІ з обслуговування району, управлінні ПФ, міськрайцентрі зайнятості, райСЕС, райпункті з карантину рослин, а також у діяльності адміністративних комісій сільських рад та міськради. За їх наслідками порушено 1 кримінальну справу відносно службових осіб РВ УМВС, внесено 15 приписів і подань для усунення виявлених порушень, опротестовано 29 незаконних рішень та до відповідальності притягнуто 20 осіб, у тому числі 8 посадовців контролюючих органів. Болюча проблема Берегівщини – захист прав неповнолітніх, оскільки протягом 2010 р. вони вчинили 33 кримінально-карні діяння, з яких 22 – це тяжкі злочини. Крім того, станом на 31.12. 2010 р. на обліку перебувало 47 неповнолітніх та 108* неблагополучних сімей.* Чесно кажучи, цифри немалі! Зумовлено це як соціально-економічними факторами, що притаманні району, так і низьким рівнем координації роботи відповідних органів, на яких законом покладено обов’язок здійснення профілактичної роботи з дітьми. Йдеться, зокрема, про служби у справах дітей райдержадміністрації і міськради, відділення кримінальної міліції у справах дітей РВВС. Окреслені питання обговорювалися на проведених торік міжвідомчій та оперативній нарадах у міжрайонній прокуратурі. Йшлося про це також на нещодавній координаційній нараді* (детальніше – у наступних числах “Берегова”) .* У* 2010 р. порушено 5 кримінальних справ за втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність, 2 – за неналежне виховання батьками чи особами, які виховують дітей, що призвело до тяжких наслідків, а також 7 кримінальних справ за втягнення малолітніх у* жебрацтво. За результатами перевірок унесено також 7 приписів і 2 подання, принесено 10 протестів, до адміністративної та дисциплінарної відповідальності притягнуто 13 посадовців. Крім цього, в інтересах неповнолітніх до райсуду за цей період заявлено та задоволено ним 4 позови про позбавлення батьківських прав.

4. При здійсненні нагляду в сфері економічних відносин минулого року міжрайпрокуратурою порушено 15 кримінальних справ, внесено 57 приписів подань, за результатом яких відшкодовано 390 тис. грн., з яких 316 тис. грн. до бюджету, принесено 32 протести та до відповідальності притягнуто 34 особи, з яких 4 посадовці контролюючих органів, троє – працівники ОДПІ та один –* управлінець місцевого Держказначейства. Було перевірено сферу державної та комунальної власності, оподаткування, агропромисловий сектор щодо дотримання законів про зовнішньоекономічну діяльність, земельного, бюджетного* та законодавства про енергозбереження.
Унаслідок* перевірок стосовно боротьби з корупцією протягом минулого року складено 2 протоколи про вчинення корупційних діянь, які розглянуті Берегівським судом, а винні службові особи притягнуті до адміністративної відповідальності. Крім того, внесено 3 протести на незаконні акти, що стали підставою для корупційних діянь, а також 3 приписи щодо звільнення корупціонерів із займаних посад (2 держслужбовці та 1 сільський голова), 1 особу притягнуто до дисциплінарної відповідальності.
Також під час торішніх перевірок у сфері охорони навколишнього природного середовища міжрайонною прокуратурою порушено 1 кримінальну справу, внесено 19 подань і приписів, до відповідальності притягнуто 23 посадові особи, з яких 11 – із контролюючих органів, що допустили порушення природоохоронного законодавства. Внесено також 1 протест на незаконне рішення, і за вказаними актами реагування відшкодовано 12 тис. грн.
Однією із конституційних функцій органів прокуратури є представництво інтересів громадян і держави в судах у випадках, передбачених законом. Протягом 2010 р. судами розглянуто 37 позовів, заявлених міжрайонною прокуратурою в інтересах громадян і держави, на загальну суму 1 млн. грн., з яких реально виконано судові рішення на суму 619 тис. грн. Значну частку із загальної суми відшкодованих коштів становить нормативно-грошова оцінка незаконно відчуженої землі, повернутої за рішеннями суду до державної чи комунальної форми власності.
Цей напрямок роботи залишається пріоритетним, аналогічні перевірки проводитимуться і в цьому році.

5. Слід також ознайомити читачів із організацією в 2010 р. в міжрайонній прокуратурі досудового слідства. Зокрема, закінчено досудове слідство з 28 кримінальних справ, 27 із них скеровано для розгляду до суду,* 1 –* закрито. Із числа завершених прокуратурою справ 5 стосувалися особистих прав і свобод громадян, 6 – фактів привласнення та розтрати бюджетних коштів, 1 – порушень правил безпеки виробництва, 5 – про зловживання працівниками державних підприємств, установ та організацій своїм службовим становищем, 1 – про перевищення держслужбовцем своїх* повноважень. По 4 справи закінчено щодо неналежного виконання службових обов’язків і про одержання хабарів.* Із усіх них встановлено збитки у розмірі 2 млн. 295 тис. грн., з яких добровільно відшкодовано 407 тис. грн., накладено арешт на майно, вартість якого складає 1 млн. 410 тис. грн., а ще заявлено позовів про відшкодування збитків на суму 126 тис. грн.
При здійсненні міжрайонною прокуратурою протягом 2010 р. конституційної функції щодо підтримання державного обвинувачення в суді, держобвинувачі* взяли участь у 425 розглядах кримінальних справ, у тому числі у 245 попередніх розглядах та у 158 справах з винесенням вироків.
6. За наслідками проведеного 12 січня 2011 р. розширеного засідання колегії прокуратури Закарпатської області за участю Генерального прокурора України В. П. Пшонки, на якій і я мав слово, було визнано, що органи прокуратури краю в 2010 р. підвищили результативність своєї роботи.
Також було визначено основні пріоритети роботи для органів прокуратури області на поточний рік.* Це, зокрема, дотримання земельного законодавства, про боротьбу з корупцією, запобігання товарній контрабанді та про оплату праці, а також додержання законів у пенсійному забезпеченні, в бюджетній сфері, охороні лісових ресурсів тощо.
Отож продовжуються відповідні перевірки –* і на сьогодні вже є перші здобутки. Зокрема, цього року прокуратурою* порушено кримінальну справу відносно одного з майстрів місцевого лісогосподарського підприємства за фактом зловживання ним службовим становищем при організації незаконної рубки дерев за ст. 364 ч. 3 КК України.
Крім того, порушено 2 кримінальні справи в бюджетній сфері та 1 – у царині земельних правовідносин. Такі перевірки* триватимуть і надалі. Ми, співробітники міжрайонної прокуратури, і надалі будемо стояти на сторожі законності, захищатимемо права людей, підвищуватимемо авторитет цієї правоохоронної структури.

Іван ЗАРЕВА, Берегівський міжрайонний прокурор, міська газета “Берегово”


Схожі теми
• Народний артист Іван Попович організовує в рідному селі Осій на Іршавщині фестиваль «Іван Попович збирає таланти» 
• Закарпатську облраду очолить Іван Балога 
• У Тячеві перемагає Іван Ковач 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 03:28.


bigmir)net TOP 100