Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Великоберезнянщина крокує зеленою магістраллю туризму у Європу

29.05.2009, 19:24   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Відомо, що туристично-рекреаційна галузь області протягом останніх років динамічно розвивається за усіма показниками, активною є інвестиційна діяльність, збільшуються обсяги від наданих туристичних послуг, підвищується зайнятість у галузі, досить активно розвивається сільський туризм. Це – один з найважливіших факторів соціально-культурного розвитку територій.

Поряд з цим, у туристично-рекреаційній сфері є ряд невирішених проблемних питань, про що йшлося неодноразово на засіданнях постійних комісій облради, а це – слабка комунікаційна доступність перспективних для освоєння в туристично-рекреаційних цілях територій (незадовільний стан доріг, відсутність електрифікації, телефонізації); недостатньо розвинена сервісна інфраструктура територій та інфраструктура галузі; відсутність законодавчо встановленого механізму реєстрації особистих селянських господарств, які надають послуги у сфері сільського зеленого туризму тощо.

Ці та інші питання щодо перспектив розвитку туризму на Ужанщині порушувались і постійною комісією обласної ради з питань розвитку туризму та рекреації під час виїзного засідання у лютому ц.р.

Комісією (голова Швардак В.В.) було відмічено, що туристично-рекреаційний комплекс Великоберезнянського району активно розбудовується: розробляються інвестиційні пропозиції, визначаються перспективні земельні ділянки, пустуючі або недобудовані об’єкти, які можна використати для будівництва туристичних закладів. На сьогодні, окрім розширення існуючої інфраструктури, помітно реалізовуються й нові проекти.

Головою Великоберезнянської райради Василем Канюком зазначалось, що органи місцевого самоврядування приймають відповідні рішення, спрямовані на підтримку діючих суб’єктів і тих, які розпочинають будівництво нових об’єктів туристичного призначення. А з метою інвестиційної привабливості регіону районною радою визнано чотири території пріоритетного розвитку туризму та рекреації й розроблено конкретні пропозиції. Також відповідною програмою передбачено й формування конкурентоспроможного туристично-рекреаційного продукту.

– Сьогодні можна констатувати, що результати не забарились. Відрадним є й те, – ділиться думками Василь Михайлович, – що серед активних реалізаторів спільного міжнародного проекту «Зелені Полонини, зелена аорта туризму, зелене світло для кооперації» є і туристично-рекреаційний комплекс Великоберезнянщини.

Нагадаємо: зазначений проект дає широкі можливості співпраці України з Польщею та Словаччиною і здійснюватиметься за фінансової підтримки Програми Норвезького Фінансового Механізму, що займається інвестуванням розвитку рекреаційно-туристичної сфери у європейських країнах.

Уже відбулося кілька засідань учасників згаданого проекту, на яких намічено конкретні заходи виконання головного задуму – «У Європу – зеленою магістраллю туризму». Черговим кроком у цій справі стала зустріч його експертів і виконавців на туристичній базі «Дубовий гай», яка відбулася 25 травня ц.р. у с. Кострино. Українську сторону представляла робоча група: голова Великоберезнянської райради Василь Канюк, голова регіонального молодіжного екологічного об’єднання «Екосфера» Оксана Станкевич, керівники Міжнародної асоціації інституцій регіонального розвитку «МАІРР» Наталія Носа та Вадим Пилипенко.

Головні завдання та графік реалізації проекту репрезентував директор словацької Агенції регіонального розвитку «РОLONINA» Святослав Густяк. Він зробив наголос на етапі аналізу сучасного стану туристичного розвитку прикордонних регіонів держав-учасниць, який дав можливість домогтися підтримки Програми Норвезького Фінансового Механізму. Виступаючий також підкреслив, що у підготовчій роботі бралися до уваги шість альтернативних варіантів реалізації проекту. Три кращі буде представлено для розгляду Пряшівській і Словацькій громадам, які виберуть з них одну – найперспективнішу. Відтак учасники робочої зустрічі взялися за аналіз розроблених і діючих туристичних маршрутів прикордонних регіонів трьох держав.

Свою пропозицію внесла й українська сторона, представивши концепцію «Зелене кільце Карпат», яка може вдало представляти головну ідею проекту «Зелені Полонини, зелена аорта туризму, зелене світло для кооперації». Характерно, що помітна роль у ній відводиться туристичним закладам Великоберезнянщини, які зробили значний крок у розвитку туристично-рекреаційної справи. Нагода ж стати учасником реалізації міжнародного проекту дає нові шанси для вдосконалення галузі, а також для розширення співробітництва із сусідніми державами, які є членами європейської спільноти.

Голова районної ради Василь Канюк запевнив, що цікавий задум знайде підтримку серед самоврядних територіальних громад району, сприятиме розбудові туристичної та інженерної інфраструктури населених пунктів, і закликав активніше включатися до розбудови чарівного Ужанського краю.Схожі теми
• Ратушняка заляпали зеленою фарбою (ФОТО) 
• УжНУ крокує в майбутнє впевнено 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 15:48.


bigmir)net TOP 100