Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Свято дружби і добросусідства

25.05.2009, 19:36   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У свято дружби і добросусідства перетворився день Саболч-Сатмар - Березької області в селі Ойок. Така цікава форма спілкування керівників та депутатів самоврядного краю практикується уже другий рік. І проходить воно під знаком Дня Європи. Це своєрідне свято області, на яке запрошуються гості з багатьох населених пунктів і регіонів –побратимів. Цьогоріч на це свято було запрошено і делегацію із Закарпаття. До її складу ввійшли керівники області, депутати обласної ради, голова Ужгородської районної ради Михайло Фединець та ряд керівників громадських організацій і національно-культурних товариств.

Свято розпочалося у місцевому греко-католицькому храмі села, де після літургії до присутніх з привітанням виступив голова загальних зборів Саболч-Сатмар-Берегської області Оскар Шестак. Він вручив кращим людям села – вчителям, лікарям,фермерам, громадським діячам, відзнаки за вагомий вклад у розвиток населеного пункту та області. І треба сказати, що дійсно це село вражає своєю охайністю, ошатними будиночками, впорядкованими вулицями. Біля кожного подвіря надзвичайно чисто, буяють красою квіти. Ось чого треба повчитися у наших сусідів.

Село має побратимів у Словаччині, Румунії, Польщі та Україні. Зокрема його побратимом є село Велика Добронь Ужгородського району. Отож після урочистих заходів у місцевому храмі учасники свята на чолі з головою села Томашем Ароном та головою Саболч-Сатмар-Берегської області Оскаром Шестаком у супроводі трьох кіннотників направилися до місцевої школи, де проходила друга частина святкового дійства- спортивні змагання, концерт учасників художньої самодіяльності, виставки творів народних умільців села, демонструвалися інші здобутки.

Не обійшлося і без святкової гостини. В широкій актовій залі школи був накритий святковий стіл, де кожен учасник мав можливість обмінятися тостами, сказати громаді та керівникам області свої побажання. Не обійшлося і без привітання закарпатської делегації, від імені якої виступив угорською мовою заступник голови обласної ради Василь Брензович.

Було відзначено, що набутий угорськими колегами досвід співжиття в Європейському Союзі відкриває перед нами нові можливості для активної співпраці щодо подальшого розвитку ділового партнерства, економічного та соціально - культурного співробітництва. І сьогоднішні й подальші спілкування тільки на корить поглиблення вже діючих зв’язків та започаткування нових. Така спрямованість наших взаємовідносин знаходить надзвичайно широку підтримку органів місцевого самоврядування на рівні територіальних громад міст і районів, селищ і сіл, на рівні депутатських комісій, окремих трудових колективів. А це - підтвердження реального впровадження у життя Європейської конвенції «Про основні засади транскордонного співробітництва між територіальними общинами та органами влади».

Доброю основою для подальшого розвитку взаємовигідного ділового діалогу є Угода про співробітництво між Закарпаттям та Саболч-Сатмар-Берегською областю, підписана 3 роки тому і схвалена депутатами обох областей, а також такий масштабний документ яким є Концепція спільного розвитку прикордонних територій України та Угорщини. На їх основі розроблено і успішно реалізується цілий ряд програм, успішно напрацьовуються нові, розраховані на перспективу проект

Кажуть, що золото випробовується вогнем, адружба, добросусідство, співробітництво часом, а іноді - й жорсткими суспільними і життєвими обставинами. Ми достойно пройшли і з честю витримали ці строгі іспити. Минулорічна стихія, яка пройшлася по багатьох регіонах Карпат, засвідчила надзвичайну важливість нашої співпраці по захисту від повеней басейну ріки Тиса. Саме завдяки здісненню цієї спільної Програми вдалося уникнути масштабних руйнувань. Від імені обласної ради та облдержадміністрації, всього населення краю Василь Брензович подякував угорським друзям також за те, що вони першими із зарубіжних країн простягнули руку допомоги потерпілим від повені закарпатцям та жителям інших областей України.

Тож від усього серця побажав угорським сусідам муир, щастя, злагоди і нових здобутків у європейській родині.

Іван ДіусСхожі теми
• Вектор розвитку добросусідства 
• Відбувся українсько-словацький День добросусідства 
• Кошти від продажу «Дружби» спрямують на соціальну сферу 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 18:48.


bigmir)net TOP 100