Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Сергій Шаранич: "УБОЗ - це моноліт, єдиний кулак"

08.05.2009, 06:51   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Цього тижня святкували своє професійне свято - 18-ту річницю з часу створення - працівники міліцейського Управління боротьби з організованою злочинністю. Представники цього підрозділу в буремні 90-ті першими в Україні стали на заваді бандитсько-рекетирському “бєспрєдєлу”. І хоча криміналітет нині вже далеко “не той”, “убозівці” без роботи не сидять. Бо сучасні злочинці з вулиць та базарів пересідають у затишні кабінети з комп’ютерами та секретарками, змінюючи шкірянки й “ланцюги” на ділові костюми й білі комірці.

Про здобутки закарпатських “убозівців” -- наша сьогоднішня розмова з начальником УБОЗ ГУМВС полковником міліції Сергієм ШАРАНИЧЕМ.

ЯК ЦЕ БУЛО

-- З розпадом СРСР і переходом колишніх радянських республік до ринкових відносин почала розвиватися й організована злочинність. Не стала винятком і Україна. Користуючись недосконалістю чинного законодавства молодої держави, організовані злочинні угруповання (ОЗУ) настільки знахабніли, що очевидною була нагальна потреба у спеціальній структурі для боротьби з ними. Отож наказом МВС УРСР від 6 травня 1991 року створили так звану службу «ОЗ», -- розповідає Сергій Олексійович про історію створення УБОЗу. -- У 1993 році, з прийняттям Закону України “Про організаційно-правові основи боротьби з організованою злочинністю”, діяльність служби підкріпили законодавчою базою. Того ж року були визначені пріоритети служби і посилено акцент на боротьбі з організованими злочинними угрупованнями у сфері економічних відносин.

-- Символом УБОЗу є Святий Юрій на коні, який пронизує списом змія...

-- І це не випадково. Шостого травня православні християни відзначають релігійне свято -- День Юрія-змієборця або по-старослов’янськи – Гергія-побідоносця. Святий великомученик Юрій -- небесний покровитель воїнів, захисників Батьківщини. Це один із найбільш шанованих святих українського народу. Він символізує священну боротьбу проти злочинності, захист закону і правопорядку, тому й став покровителем УБОЗу.

-- Хто створював спецпідрозділ боротьби з організованою злочинністю в нашому краї?

-- Першим начальником закарпатського УБОЗу був Анатолій Гаврюшенко. Після нього службою керували Василь Варцаба, Антон Зелінський, Віталій Шимоняк, Ігор Пилипчук, який днями трагічно загинув, а також Сергій Авраменко, який тепер очолює львівський УБОЗ.

На жаль, уже немає серед нас Сергія Діденка, Михайла Голика, Володимира Лангазо, Олексія Борисевича, Івана Варги, Івана Вайнагія, Юрія Гудачека, які назавжди залишаться в нашій пам’яті.

Низько схиляємо голови, вшановуючи світлу пам’ять нашого колеги Василя Балеги, який загинув, виконуючи свій службовий обов’язок. Пішла з життя чудова людина, справжній професіонал своєї справи, чесний, принциповий, непідкупний працівник міліції.

РАТНІ БУДНІ “УБОЗІВЦІВ”

-- Які здобутки очолюваної вами служби за ці вісімнадцять років?


-- Нелегкими були для нас ці роки. Прозорість кордонів з країнами СНД та привабливе географічне розміщення Закарпаття перетворили область у своєрідний плацдарм для організованої злочинності. Ще й досі в багатьох на слуху гучні банди, місцеві та “залітні”, нейтралізовані “убозівцями” та заслужено покарані.

За час існування спецпідрозділу в краї виявлено понад 3500 злочинів, з яких 1670 були вчинені організованими злочинними групами. До кримінальної відповідальності притягнуто понад 700 учасників ОЗГ та бандформувань.

Водночас розкрито шість вбивств (з них три на замовлення), 12 фактів бандитизму, 252 вимагання, 226 фактів незаконного обігу зброї. У суди направлено 218 кримінальних справ стосовно організованих злочинних груп. Вилучено 1410 кг наркотичної сировини, 272 одиниці вогнепальної зброї, 80 кг вибухівки, 38 гранат. Також вилучено понад 2 млн. доларів іноземної валюти, товарно-матеріальні цінності на суму 320 млн. гривень. Відшкодовано 90 млн. гривень і повернуто коштів з-за кордону на суму 320 тисяч доларів. Задокументовано 23 факти “відмивання” злочинно здобутих коштів та майна на суму понад 25 мільйонів гривень.

-- Чи були цікаві випадки цього року?

-- Протягом чотирьох місяців за матеріалами УБОЗ у суд направлено дві кримінальні справи щодо шести учасників ОЗГ, які скоїли п’ять злочинів. Зокрема, одне з угруповань налагодило збут важких наркотичних речовин (метамфетаміну) на території Іршавського та Мукачівського районів. За місцем проживання зловмисників вилучили незареєстровану вогнепальну зброю.

Інша злочинна група була економічного спрямування і діяла в кредитно-фінансовій сфері. Ці спритники займались заволодінням шахрайськими методами кредитних коштів у банківських установ.

Виявлено також шість злочинів, пов’язаних із незаконним обігом зброї. Як наслідок -- вилучили чотири одиниці вогнепальної зброї та вибухову речовину загальною вагою 1,5 кг. Окрім цього, задокументували чотири злочини, пов’язані з вимаганням грошових коштів у жителів області.

Загалом, за матеріалами працівників УБОЗ ГУМВС, за чотири місяці порушили 40 кримінальних справ, виявили 62 злочини, з яких 27 -- тяжкі та особливо тяжкі.

ПРОТИДІЯ ЗЛОВМИСНИКАМ “У БІЛИХ КОМІРЦЯХ”

-- Сучасні зловмисники користуються не стільки зброєю, скільки хитромудрими схемами розкрадання державних коштів. Не кажучи вже про окремих наших грошолюбивих чиновників, які “беруть”, де тільки можуть. Як протидієте таким ділкам?

-- По лінії боротьби з економічною злочинністю за матеріалами працівників УБОЗ порушено 18 кримінальних справ, за якими виявлено 27 злочинів економічної спрямованості, у тому числі 19 тяжких та особливо тяжких. 11 кримінальних справ -- зі збитками понад 100 тисяч гривень кожна, дві – де шкода становить понад мільйон гривень.

Викрито також 19 злочинів у сфері службової діяльності, у тому числі 16 -- за фактами протиправної діяльності посадових осіб органів влади. Порушено й кримінальну справу за фактом протиправної діяльності посадових осіб митниці.

Стосовно хабарників цьогоріч порушено три кримінальні справи. Суми хабарів перевищують 10 000 гривень. А голова однієї із сільських рад вимагав у приватного підприємця 40 тисяч гривень хабара за сприяння у виділенні земельної ділянки. «Липкорукого» чиновника затримали у його службовому кабінеті під час одержання 32 000 гривень хабара.

У взаємодії з Контрольно-ревізійним управлінням області здійснюється комплекс заходів, спрямованих на виявлення злочинів, пов’язаних із розкраданням, привласненням бюджетних коштів. Як наслідок, порушено п’ять кримінальних справ, за якими виявлено сім злочинів.

Так, задокументовано протиправну діяльність службових осіб одного з приватних підприємств, які за попередньою змовою з іншими посадовцями , цього разу державного підприємства на Рахівщині, у 2008 році внесли завідомо неправдиві дані в акти виконаних робіт з відновлення та капітального ремонту підпірних стінок, мостів та лісогосподарських доріг на загальну суму понад 2 мільйони 808 тисяч гривень. Внаслідок протиправних дій посадових осіб підряднику було безпідставно переведено на розрахунковий рахунок згаданого ПП бюджетних коштів на цю суму. За даним фактом порушено кримінальну справу.

Інші ділки, використовуючи корумповані зв’язки з посадовими особами органів влади, упродовж 2006-2008 років щомісячно складали та подавали на погодження в одну представникам однієї державної структури довідки, які містили завідомо неправдиву інформацію про обсяг нібито реалізованого населенню скрапленого газу, на загальну суму близько шести з половиною мільйонів гривень. Цей газ вони повинні були розфасовувати по балонах та реалізовувати населенню за ціною 70 грн. за кілограм, а насправді “заганяли” приватним підприємствам Івано-Франківської та Львівської областей за ціною п’ять тисяч гривень за тонну. За цим фактом слідче управління ГУМВС порушило кримінальну справу.

У сфері зовнішньо-економічної діяльності виявлено злочин, пов'язаний з легалізацією незаконно здобутих коштів завдяки контрабандному продажу пиломатеріалів в Угорщину на суму понад 312 тисяч гривень. У кредитно-фінансовій сфері виявлено чотири злочини. У суд направлено кримінальну справу щодо учасників злочинної групи, які шахрайським способом заволоділи кредитними коштами банківської установи на суму 27 тисяч гривень. Троє зловмисників протягом 2005-2006 років, використовуючи завідомо підроблені документи, а саме – довідки про доходи фізичних осіб, чеки та накладні, а також залучаючи сторонніх фізичних осіб, незаконно заволоділи грошовими коштами банківських установ.

Порушено також кримінальну справу, за якою виявлено два злочини за фактами шахрайського заволодіння кредитними коштами банківських установ на суму близько 300 тисяч доларів.

А посадові особи однієї з кредитних спілок області, всупереч рішенню Департаменту нагляду за кредитними спілками про тимчасове зупинення ліцензії, незаконно залучали внески громадян на депозитні рахунки на суму понад 6890 грн., 225 доларів та 450 євро.

ПРО СПІВПРАЦЮ З КОЛЕГАМИ

-- Чи співпрацюєте в плані виявлення злочинів з іншими правоохоронними структурами?

-- Обов’язково. Користуючись нагодою, хочу подякувати за порозуміння та підтримку колегам із прокуратури, КРУ, СБУ. З останніми тісно взаємодіємо в плані протидії нелегальній міграції, знешкодження налагоджених організованими злочинними угрупованнями каналів переправлення нелегальних мігрантів. Спільно намагаємося стати на заваді й контрабандному переміщенню через державний кордон України товарно-матеріальних цінностей, наркотичних речовин та інших предметів, заборонених у вільному обігу. Внаслідок вжитих заходів за нашими матеріалами працівники УСБУ області порушили низку кримінальних справ.

-- З нагоди професійного свята прийнято відзначати кращих працівників. Кого можете назвати в числі кращих?

-- Не хотілося б когось окремо виділяти, бо у нас всі працюють на спільну справу, на кінцевий результат. УБОЗ -- це моноліт, єдиний кулак! А стосовно святкування, то наказом міністра внутрішніх справ заохочено командира нашого “Сокола” Володимира Кречка, начальника мукачівського ВБОЗ Василя Іванчулинця, начальника відділу УБОЗ Михайла Банка.

Володимир ПАВЛЮХ
Схожі теми
• Сергій Бубка допоможе Ужгороду відновити стадіон "Авангард" 
• "Сильна Україна" розробляє стратегію розвитку Криму – Сергій Тігіпко 
• Я нікому не раджу тиснути на "Сильну Україну" – Сергій Тігіпко 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 11:54.


bigmir)net TOP 100