Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Закарпатський Форум "Уж Форум" > Закарпаття > Політика
Політика Політика, політика й ще раз політика

Відповідь

Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду
Старий 23.11.2009, 10:22   #91

Адреса: Ужгород
Вік: 45
Ви Подякували 35 раз(ів)
Вам Подякували 38 раз(ів)
Чоловік Відправити повідомлення для МВС за допомогою Yahoo
За замовчуванням

Цитата:
Повідомлення від szantai
Ми всі добре пам'ятаємо про помилки історії. Та чи варто їх повторювати?! Біль, роздуми, бажання знайти відповідь на хвилююче питання сприяли появі цих рядків:

Я сподівалась, що ніколи
Не буде сварки із-за мови.
Російська - мамина, угорська - батька,
А українська - чоловіка та дітей.

Для мене всі вони однаково важливі!
Хіба обрати можу лиш одну?
Як поділити п'єдестал між ними?
Без болю як зробити? Не збагну...

А хтось береться, граючи словами,
І сіє чвари поміж нас,
То ж необхідно довести ділами,
Що смолоскип довіри не погас!

.... так і не мучайтесь - майте усі три мови рідними!
МВС поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 23.11.2009, 10:28   #92

Ви Подякували 35 раз(ів)
За замовчуванням

Цитата:
Повідомлення від szantai
А ще можна звернутися до творчості багатьох українських та російських письменників і поетів. Хіба Тарас Шевченко не писав російською мовою? А Гоголь? Хочу навести його слова з книги Г. Колісника "Осії Гоголя":

"... Бодянський візьми і скажи: "Не розумію я вас, Миколо Васильовичу. І яка така у вас душа? Хохляцька чи руська?" . Ну, кажу я йому, вам я можу сказати, якщо це вас турбує. Правду ж кажучи, так я й сам до пуття не знав... Знав тільки, що ніяк би не надав переваги українцю перед росіянином, ні росіянину перед малоросом. Обидві природи надто щедро обдаровані...
Росіянин і українець - душі близнюків. Доповнюючи одна одну, різні й однаково міцні. Віддати перевагу одній на шкоду іншій неможливо. Кожний, хто береться за перо, повинен дбати не про розбрат..."

Які актуальні ці слова сьогодні, у наш складний час.

Ці слова дійсно актуальні для кожного з нас, але при цьому ще не означає, що варто підміняти поняття "рідна", "материнська", "улюблена" із поняттям "державна" мова ..... і росіянам-шовіністам теж варто було би почитати ці рядки з класики!
Старий 23.11.2009, 18:03   #93

За замовчуванням

Українська назавжди!
Jonik поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 23.11.2009, 18:26   #94

Ви Подякували 16 раз(ів)
Вам Подякували 34 раз(ів)
Чоловік
Автор теми

Jonik,
Цитата:
Українська назавжди!

А английский, русский и др. языки никак не нравятся?
Старий 24.11.2009, 00:14   #95
le troynoy-odecolon

Адреса: Виноградово
Вік: 32
Ви Подякували 26 раз(ів)
Вам Подякували 13 раз(ів)
Чоловік Відправити повідомлення для hikeds за допомогою ICQ
За замовчуванням

Цитата:
Повідомлення від Vov4ik
А английский, русский и др. языки никак не нравятся?

англійська, та російська буде подобатися в англії та росії відповідно
hikeds поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 24.11.2009, 00:29   #96

Адреса: Прикарпаття
Ви Подякували 2 раз(ів)
Вам Подякували 2 раз(ів)
Дівчина Відправити повідомлення для mika.sk за допомогою Skype™
За замовчуванням

Я двомовна, люблю українську рідну мову, але досить довго жила в Росії , тому люблю і російську.....
mika.sk поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 24.11.2009, 00:52   #97

Адреса: Одесса
Вік: 35
Ви Подякували 6 раз(ів)
Вам Подякували 8 раз(ів)
Дівчина Відправити повідомлення для Sokrowishe за допомогою ICQ Відправити повідомлення для Sokrowishe за допомогою Skype™
За замовчуванням

hikeds,но ведь не все разговаривают на Украине на государственном языке)) У меня был случай, когда я на форуме общалась с человеком через личные сообщения, но он писал мне на украинском, так как форум на украинском языке, а потом выяснилось, что его родной русский и ему ужасно неудобно разговаривать и писать на украинском. Тогда зачем это все?
Sokrowishe поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 24.11.2009, 01:36   #98

Ви Подякували 32 раз(ів)
Вам Подякували 231 раз(ів)
Дівчина
За замовчуванням

МВС, я ще ніколи не зустрічала таку талановиту людину, яка змогла би геть усе перекрутити і поставити з ніг на голову!!!
Виокремлюючи фрази, Ви надаєте їм зовсім іншого змісту. "Міжнародна конвенція ООН...", "гарант недоторканості", "геноцид ..." і т. д. До чого ці штампи? Звідки Ви все це взяли? Вибачте, куди Вас понесло?

Якби мова йшла про державну мову, то і відповідь була б однозначною -українська.

А суть написаного (мною) саме у тому і полягає, що до будь-якої мови потрібно ставитися з повагою. Я приклади не з неба взяла, а мала життєвий досвід. Ви - (однозначно) один із прикладів такого досвіду.

Рідна мова - це мова, на якій дитина починає говорити, на якій вона спілкується у сім'ї, це і є материнська мова. Цілком зрозуміло, що вона і є улюбленою.

А коментар до слів Гоголя - цілковита нісенітниця і абсурд! Скільки ненависті відчувається у Ваших словах! Росіяни-шовіністи, українці-націоналісти - це саме те, що я мала на увазі, коли говорила про помилки історії. Виявляється, що не тільки історїї.
Я поділилася тим, що наболіло, а Ви уявили себе на Майдані... разом із Ющенком.
Ваші слова: "...не означає, що варто підміняти поняття "рідна", "материнська", "улюблена" із поняттям "державна" мова ". У чому сенс цього висловлювання? Хіба взагалі можливо це зробити?! Нікому, крім Вас, це і в голову не прийшло б... Немає жодного сенсу це пояснювати...

Останній раз редагувалося szantai, 24.11.2009 в 20:50
szantai поза форумом   Відповісти із цитуванням
szantai, Дякую! Малой
Старий 24.11.2009, 17:17   #99

Ви Подякували 35 раз(ів)
За замовчуванням

Цитата:
Повідомлення від szantai
....усе перекрутити і поставити з ніг на голову!!! Виокремлюючи фрази, Ви надаєте їм зовсім іншого змісту. "Міжнародна конвенція ООН...", "гарант недоторканості", "геноцид ..." і т. д. До чого ці штампи? Звідки Ви все це взяли? ......

Із фраз складається пост, даючи відповіді я їх все ж таки цитував, а не перекручував, хоча, можливо, десь Вашу основну думку і не вловив ... надто вже однозначне висловлювааня....
Я дійсно навів відомі факти (які Ви чомусь назвали штампами), щоб підкреслити, що питання про належність землі (а фраза "А кто определяет где чья земля?!...." - не моя, а саме Ваша!) вже давно в цивілізованих країнах не піднімають! .... Звідки я це взяв? .. так, деколи читаю газети, дивлюся новини, а ще в школі історію вчив....

Цитата:
Повідомлення від szantai
......А суть написаного (мною) саме у тому і полягає, що до будь-якої мови потрібно ставитися з повагою. Я приклади не з неба взяла, а мала життєвий досвід. Ви - (однозначно) один із прикладів такого досвіду....

Так я про це і писав, що ніяка країна не поважає (по-крайній мірі на законодавчому рівні) так мови інших країн, як ці ж самі країни поважають інші мови в себе .... так, я навів, приклад, Росію, - якщо я не правий і там поважають українську мову (а українців там теж багато!) - наведіть приклади, буду радий з ними ознайомитись.....І на моє питання (Що змінилося в Україні за останні 2-3 роки?) Ви так відповіді не дали ..... пишете про свій життєвий досвід, але ж ніхто з нас не застрахований від того, що буде спілкуватись не лише з однодумцями і не попадати в неприємні ситуації - але це ще не привід так різко змінювати своє відношення до мови, і зовсім не важливо, чи вона є улюбленою - я, особисто, зробив висновок, що за ці 2-3 роки змінились саме Ви і Ваше відношення до цього питання, тобто, обєктивних причин мало .....

Цитата:
Повідомлення від szantai
.....Рідна мова - це мова, на якій дитина починає говорити, на якій вона спілкується у сім'ї, це і є материнська мова. Цілком зрозуміло, що вона і є улюбленою.....

Не факт - багато-хто змінює улюблену мову залежно від життєвої ситуації (але це моя власна думка, а не догма!)

Цитата:
Повідомлення від szantai
......А коментар до слів Гоголя - цілковита несенітниця і абсурд! Скільки ненависті відчувається у Ваших словах! Росіяни-шовіністи, українці-націоналісти - це саме те, що я мала на увазі, коли говорила про помилки історії. Виявляється, що не тільки історїї....

Ви дійсно далекі від реальності, якщо вважали, що не існує росіян-шовіністів та українців-націоналістів! .... Що саме є нісенітнецею й абсурдом в моєму коментарі?! .... може те, що цей вислів я назвав актуальним для кожного з нас?.... чи може те, що висловив думку про те, що ці слова варто також почитати саме росіянам-шовіністам, а не українцям-націоналістам? - але ж я писав "актуально для усіх!".... А націоналістів "помилкою історії" вважає мало-хто (в тому числі і Ви), адже цей термін стосовний як для України, так і для любої іншої держави, і в багатьох державах націоналістів поважають!, причому, я не маю на увазі крайній націоналізм, який межує з фашизмом, а говорю про нормальне сприйняття цього терміну, який дуже влучно в класиці проілюстровано: "....чужому навчайтесь, але і свого не цурайтесь..." - просто сучасна політична ситуація виставляє націоналістів в негативному світлі, бо так тепер політичній еліті України вигідно.....

Цитата:
Повідомлення від szantai
.....Я поділилася тим, що наболіло, а Ви уявили себе на Майдані... разом із Ющенком.....

Це взагалі поверхнева фраза або думка людини, яка так і не зрозуміла суть Майдану! - Не Ющенко зробив Майдан, а навпаки!..... шкода, що Ви на Майдані, крім Ющенко, не помітили ще більше мільйона своїх співвітчизників, які виборювали свободу для нації (і для Вас також!), і з якими Я був, є і буду!

Цитата:
Повідомлення від szantai
......Ваші слова: "...не означає, що варто підміняти поняття "рідна", "материнська", "улюблена" із поняттям "державна" мова ". У чому сенс цього висловлювання? Хіба взагалі можливо це зробити?! Нікому, крім Вас, це і в голову не прийшло б... Немає жодного сенсу це пояснювати...

Про легкі переходи (підміну) цих понять Ви можете почитати, листаючи усю тему (а не лише коментуючи мою думку)..... якщо маєте бажання, ....а так, дійсно, "немає жодного сенсу це пояснювати"....

PS: Якби Ваш пост був би більш однозначним по змісту - можливо і відповідь моя була б не такою різкою, а в фразах Ви б не вгледіли такої злості!

Останній раз редагувалося МВС, 24.11.2009 в 17:24
Старий 24.11.2009, 18:12   #100

Ви Подякували 32 раз(ів)
Вам Подякували 231 раз(ів)
Дівчина
За замовчуванням

МВС, ми говоримо зовсім про різні речі... Я свою точку зору виклала. Ви геть усе перекрутили і ще агресивно продовжуєте накручувати. Я це сприймаю як маячню. Зупиніться. Бачу, що спокійно обговорювати питання Ви не можете або не хочете. Страшного в цьому також нічого немає. У кожного свій характер... Якби усе те, що Ви мені приписали, було б правдою, то я була б зовсім іншою людиною - прямою протилежністю собі. На щастя, це не так.
Залишаюся при своїй думці, хоч Ви зовсім усе перекрутили і довели до абсурду. Хіба Ви краще знаєте, що саме я мала на увазі?! Потрібно спочатку уважно прочитати, зрозуміти, а потім вже гратися у цитування. У конкретному випадку це все ж таки були штампи, тому що вони зайві у наведеному контексті. Тому не хочу більше це обговорювати і ставлю крапку. Дякую за дискусію, хоч вона пройшла на підвищених тонах. Але таке буває.

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)

Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 22:37.

bigmir)net TOP 100