Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь

Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

В Ужгороді украли пам’ятник

26.06.2009, 08:00   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Торік в Ужгороді у скверику на пл.Дружби Народів в урочисто було відкрито пам’ятник політв’язням та жертвам політичних репресій. І от цього тижня, у ніч із середи на четвер, невідомі вандали викрали цей монумент із бронзи...

--На превеликий жаль, сталася варварська подія--нищення пам’ятника репресованим, -- каже відомий художник та архітектор, депутат Ужгородської міської ради Степан Шолтес.--Автором цього пам’ятного знаку є скульптор Михайло Белень, замовником виступило товариство політв’язнів та репресованих. Цей пам’ятник складався із великого гранітного постаменту висотою два метри, на якому було встановлено символічну бронзову композицію з багатьох елементів. Наскільки мені відомо, вартість пам’ятника становила близько сорока тисяч доларів. Автор пам’ятника погодився безкоштовно виготовити проектну документацію та саму скульптуру, заплатили лише за його виготовлення та встановлення.

На жаль, відкриття пам’ятника торік вийшло трохи скандальним, позаяк не було погоджено з міською владою питання відведення землі для постаменту. Однак тим не менше пам’ятник був відкритий, освячений і стояв.

Те, що сталося тепер, я вважаю варварством. Жодного політичного підтексту в цьому не вбачаю--це банальний злочин, скоєний з метою наживи. Крадії мабуть сподіваються здати ці близько півтонни бронзи на металобрухт. З цього приводу варто пригадати наругу кількарічної давності над пам’ятником загиблим міліціонерам на Православній набережній, авторами якого були я та згаданий Михайло Белень. Тоді злочинці відбили з гранітної стелі 70-кілограмову бронзову табличку з написом, яку порубали й здали на металобрухт. До честі міліції, вандалів було знайдено й засуджено. Однак автору довелося виготовляти нову стеллу з написом, бо стара не підлягала відновленню.

Я вбачаю паралель між тією та теперішньою подіями. Це, повторюся, звичайнісіньке варварство, за яке неодмінно слід карати. Я впевнений, що міліція знайде винуватців руйнування пам’ятника політв’язням.

P.S. Як повідомила помічник начальника Ужгородського міського управління міліції Катерина Кийович, уже надвечір 25-го червня стали відомі особи, причетні до скоєння цього зухвалого вчинку. З’ясувалося, що демонтувала пам’ятник бригада одного з ужгородських комунальних підприємств, яке очолює, за словами затриманих, громадянин на ім’я Василь… Принаймні так розповіли водії вантажівки та крана, що демонтували пам’ятник, яких затримали працівники міліції. Обставини справи з’ясовуються.

Схожі теми
• В Ужгороді встановлять пам’ятник художнику 
• Закарпаття: В Ужгороді відкриють пам’ятник марафонцю 
• В Ужгороді зі стоянки украли номери з машин, конфіскованих банком 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)

Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 15:03.

bigmir)net TOP 100