Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Закарпатський Форум "Уж Форум" > Закарпаття > Історія й культура Закарпаття
Історія й культура Закарпаття Історія, культура, природа й інші невичерпні цінності Закарпаття

Відповідь

Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду
Старий 16.04.2009, 14:48   #1

За замовчуванням

Звідки походять назви міст і сіл?

Ось мене завжди цікавило, чому моє рідно місто Вінниця назвали Вінницею, а, скажімо, Полтаву Полтавою. Про Вінницю я, сором мені, так і не знаю.
Але батько мені розказував, чому Чернівці назвали Чернівцями.
Ніби то в ті часи, коли на Європу через Україну сунула орда, жителі міста, щоб нічого не залишити ворогу, спалили своє місто - воно стало чорним, тому - Чернівці.
Або ще на Полтавщині є станція Веселий Поділ. І така історія - коли Катерина ІІ проїжджала через село, побачила жінку, у неї вітер розвіяв юбку і стало видно, яке гарне гаптування (вишивка) у неї на подолі. Імператриця відмітила: дивіться, який веселий (тобто гарний) поділ - звідси і назва.
А які історії знаєте Ви?

Схожі теми
• Звідки Ви черпаєте інформацію про світ навколо? 
• У Берегові голосують за зміну назви міста з української на угорську 
• Закарпаття: У Берегові паралельно з виборами проходить референдум щодо зміни назви міста 
elenaburd поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 16.04.2009, 16:42   #2

Вам Подякували 2 раз(ів)
За замовчуванням

Читала о том, что название "Винница" произошло от древнерусского слова "вино", оно означает "приобретение", а не спиртной напиток Литовские князья братья Кориатовичи приобрели Подольские земли от своего дяди, литовского князя Ольгерда, поэтому и название такое.
Svetik поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 17.04.2009, 15:06   #3

За замовчуванням

Давайте взагалі у цій темі обговорювати походження назв різних міст Украіни? Наприклад я живу у Харкові, тому можу Вам розповісти звідки пійшла назва нашого міста: є стара легенда, яка говорить, що заснував місто козак Харко, точніше перед тим як заснували місто - був хутор, а володарем того хутору був саме Харко.
TiGGeR поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 22.04.2009, 12:50   #4

Вам Подякували 2 раз(ів)
За замовчуванням

Я колись чула, що Херсон названий так тому, що імператриці Катерині наснився поганий сон, коли вона проїжджала тими місцями. А Чернігів за легендою називається в пам,ять про княгиню Чорну, котра була дуже гарна, горда. Коли на місто напали вороги, то вони викинулась з вікна замку.
Джинджер поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 24.11.2009, 21:18   #5

Ви Подякували 32 раз(ів)
Вам Подякували 231 раз(ів)
Дівчина
За замовчуванням

Город Харцызск - большой районный центр в Донецкой области.

Начало нынешнему городу Харцызску положила железнодорожная станция Харцызск, возникшая в 1869 году в степи близ села Троицко-Харцызска, на строившейся тогда Курско-Харьковско-Азовской железной дороге. Но само слово "харцыз" появилось гораздо раньше. В ХV-XVII веках в междуречье Кальмиуса и Миуса, в Дикое поле бежали, спасаясь от крепостной неволи, крестьяне из центральных губерний России. Здесь также находили себе пристанище запорожские и донские казаки. Суровые условия жизни, жестокая борьба с кочевниками, с турками и татарами делали поселенцев мужественными, дерзкими и непокорными, за что враги называли их "харцызами" (разбойниками).
Старий 25.11.2009, 12:41   #6

Адреса: Ужгород
Вік: 44
Ви Подякували 35 раз(ів)
Вам Подякували 38 раз(ів)
Чоловік Відправити повідомлення для МВС за допомогою Yahoo
За замовчуванням

TiGGeR, я нещодавно був в Харкові і нам виділив 2-3 годинки корінний харківчанин, щоб провести імпровізовану екскурсію по місту (до речі, дуже відрізнялась від шаблонної ексурсії через 2 дні)... і що саме цікаве, поряд з двома варіантами про походження назви міста, він додав, що, в принципі толком ніхто не знає звідки взялась ця назва .... невже все так загадково та історично заплутано?
МВС поза форумом   Відповісти із цитуванням
Старий 21.06.2011, 16:13   #7

За замовчуванням

Цитата:
Повідомлення від Джинджер
Я колись чула, що Херсон названий так тому, що імператриці Катерині наснився поганий сон, коли вона проїжджала тими місцями. А Чернігів за легендою називається в пам,ять про княгиню Чорну, котра була дуже гарна, горда. Коли на місто напали вороги, то вони викинулась з вікна замку.

Если я не ошибаюсь то название Херсон пошло от Херсонеса...
VakaStankovskaya поза форумом   Відповісти із цитуванням
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)

Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід

Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 11:26.

bigmir)net TOP 100