Закарпатський Форум 'Уж Форум'
Українська Русский English
Фотоальбом Flash-Ігри
Новини Погода

Повернутися   Форум Закарпаття > Закарпаття > Новини Закарпаття
Новини Закарпаття Новини Закарпаття й не тільки...

Відповідь
 
Опублікувати тему в ВКонтакте Опублікувати тему в Facebook Опублікувати тему в Mail.Ru Опублікувати тему в Живой Журнал Опублікувати тему в Twitter Опублікувати тему в FriendFeed Опублікувати тему в Google  Опції теми Опції перегляду

Закарпаття: В Ужгороді вручили обласні премії у галузях літератури, мистецтва та спорту за 2010 рік (ФОТО)

29.12.2010, 12:26   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Сьогодні, 29 грудня, відбулося вручення обласних премій у галузях літератури і мистецтва, спорту за 2010 рік. Вручав нагороди голова облдержадміністрації Олександр Ледида та голова облради Іван Балога. Вітаючи лауреатів, керівник краю відзначив, що цей рік став для закарпатських митців доволі успішним.

– Сьогодні вшановуємо кращих митців, людей які своєю творчістю, ентузіазмом досягли вагомих результатів, – констатував Олександр Олександрович. – Наш край славиться літераторами, композиторами, режисерами, чиї імена відомі на теренах України. Впевнений, що підростаюче покоління буде брати приклад зі своїх наставників і теж досягатиме таких успіхів.

Олександр Ледида напередодні новорічно-різдвяних свят побажав закарпатським митцям *та спортсменам здоров’я та натхнення.

Обласні премії в галузі літератури і мистецтва за 2010 рік присвоєно:



У галузі літератури* – премію імені Федора Потушняка



у жанрі прози –

Берніцкі Єві* Йосипівні -* письменниці, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за* книгу* „Yarkulcs”* (Ключ від замку).

Федаці Сергію Дмитровичу -* письменнику, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України* за** історико-пригодницький роман „Валет Валентина Другета ”

у жанрі поезії –

Панчук Надії Михайлівні -* письменниці, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за збірки поезій* „Притулок простору”, „Скоромороз”.

у** жанрі** літератури для дітей –

Кешелі Дмитру Михайловичу – письменнику, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за повість**** „Сяйвооке звірятко”.

у жанрі* літературної* критики* і літературознавства –

Ходанич Лідії Петрівні – письменниці, члену Закарпатської організації Національної спілки письменників України за монографію „Виховний потенціал дитячої літератури Закарпаття”.

У галузі музичного і виконавського мистецтва – премію імені

Дезидерія Задора

у номінації* „Музикознавець”–

Короленко Олені Олександрівні, члену Національної спілки композиторів України* за статтю „Симфонічна* творчість Іштвана Мартона ”,



у номінації „Композитор” за твір* малих форм –

Волонтиру Володимиру Іллічу, композитору, члену Національної спілки композиторів України, заслуженому діячу мистецтв* України за хорові твори для дітей.



у номінації „Композитор” за твір* великої* форми –

Теличко Віктору Федоровичу – голові обласного осередку Національної спілки композиторів України, заслуженому діячу мистецтв України* за сюїту для струнного оркестру в трьох частинах.




у номінації* „Художній* колектив” –

Оркестру народних інструментів Ужгородського державного музичного училища ім. Д.Задора (керівник – заслужений працівник культури України Стегней Світлана Нуцівна) за концертну програму „Присвячення”

Заслуженому академічному Закарпатському народному хору (художній керівник -* заслужений працівник культури України Петій – Потапчук Наталія Йосипівна, балетмейстер-постановник – народна артистка України Балог Клара Федорівна) за концертну програму, присвячену 65-їй річниці з часу заснування колективу.



У галузі* театрального* мистецтва – премію

імені братів Євгена та Юрія – Августина Шерегіїв



у номінації „Режисерсько-постановочна група” –

Режисерсько-постановочній групі Закарпатського обласного угорського драматичного* театру у складі: режисера – постановника Мельничука Олега Трояновича, художника – постановника Віднянської – Чолті Клари Людовиківної, за виставу „ Одруження ” Миколи Гоголя;

Режисерсько – постановочній* групі Закарпатського обласного театру ляльок у складі: режисера-постановника* Яремчука Михайла Петровича, художника- Лучко Лесі Анатоліївни* за виставу „Коняги” Ради Москової,



у номінації* „Краща жіноча роль” –

Мочані* Кристині Юріївні- актрисі Закарпатського обласного** державного* російського*** драматичного театру за роль* Олени у виставі „Кішки- мишки ” Олександра Марданя,

у номінації „Краща акторська роль* у виставі для дітей”–

Акторському ансамблю Закарпатського обласного театру ляльок у складі: Орешнікової Наталії Анатоліївни, Пишки Олени Юріївни, Карпенка Миколи В’ячеславовича за виконання ролей у виставі „Коняги” Ради Москової,

у номінації „ театрознавча праця ”–-

Андрійцю Василю Михайловичу за книги „Нова сцена” та* „Доля світла тополина”.

У галузі образотворчого мистецтва та декоративно-прикладного** мистецтва – премію імені Йосипа Бокшая та Адальберта Ерделі

у* номінації „Живопис” –

Микиті Володимиру Васильовичу – народному художнику України, академіку, лауреату Національної премії імені Т.Г.Шевченка, члену Національної спілки художників України, за твір „Зсуви”;

у номінації *„Графіка”–

Скакандію Василю Юлійовичу – народному художнику України,* члену Національної спілки художників України , за твір „ Ранок в с.Щербовець”;

у номінації „Скульптура” –

Матлу Петру Євгеновичу, члену Національної спілки художників України , за твір „Ангел”;



у номінації „Декоративно – прикладне мистецтво”–

Скакандій Ользі Людвигівні – члену Національної спілки художників України,* за серію художніх ляльок* „ Мої колеги і я ”.

Обласні премії в галузі спорту вручені:

Імені В. В. Федаки:

І*–*Свиді Ярославу Васильовичу, члену виконкому обласного відділення Національного олімпійського комітету України,

ІІ – Селменському Степану Степановичу, головному редактору газети „Спорт-тайм”,

ІІІ*–*Гейці Тихомиру Тихомировичу, старшому тренеру збірної команди області та України з велосипедного спорту в залі.

Імені П. І. Крайняниці:

І – Чундак Аннамарі Михайлівні, чемпіонці світу зі сноубордингу серед юніорів 2010 року, майстру спорту України міжнародного класу,

ІІ – Пеняку Йосипу Йосиповичу, учаснику ХХІ зимових Олімпійських ігор, майстру спорту України міжнародного класу,

ІІІ – Герею Анатолію Анатолійовичу, срібному призеру чемпіонату світу з фехтування серед юніорів, майстру спорту України міжнародного класу

ІV – Потокію Василю Семеновичу, чемпіону світу з гирьового спорту серед юніорів 2010 року, майстру спорту України,

V – Куриляк Марії-Магдалині Юріївні, чемпіонці Європи зі стрільби з лука в командному заліку 2010 року, майстру спорту України.

Прес-центр ОДА


Схожі теми
• Закарпаття: Лауреатами літературної премії “Дебют-2010″ стали Ярославна Іванова та Валентин Кузан (ФОТО) 
• Названо лауреатів обласних премій у галузі літератури та мистецтва 
• Закарпаття: В Ужгороді назвали лауреатів обласних премій у галузі літератури та мистецтва 
Відповідь

Тут присутні: 1 (користувачів: 0 , гостей: 1)
 
Опції теми
Опції перегляду

Ваші права в розділі
Ви не можете створювати теми
Ви не можете відповідати
Ви не можете додавати вкладення
Ви не можете редагувати повідомлення

BB code is Вкл.
Смайлы Вкл.
[IMG] код Вкл.
HTML код Выкл.

Швидкий перехід


Часовий пояс GMT +2, Поточний час: 17:15.


bigmir)net TOP 100