Показати повідомлення окремо

Бюджетний «розподіл» закарпатських чиновників

14.07.2009, 10:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Нецільове використання та розкрадання бюджетних коштів є одним з пріоритетним напрямів роботи органів внутрішніх справ. Бо, чого гріха таїти, демокрадію в країні окремі можновладці сприймають як вседозволеність.

Звісно, масштаби для подібних діянь у бюджетній сфері для чиновників Закарпаття не такі великі як, скажімо, у столиці, Дніпропетровську чи Криму. Факти свідчать: на рахунку місцевих посадовців зловживань та розкрадань є навіть на мільйонні суми. Тепер про це дещо детальніше.

У поле зору працівників управління Державної служби боротьби з економічною злочинністю ГУМВС України в Закарпатській області потрапили службовці одного з товариств Свалявського району. Як з'ясувалося, посадовці вирішили заробити додаткові гроші. У цьому нічого погано не було б, якби не одне але... В актах виконаних робіт махінатори незаконно завищили вартість виконаних робіт "всього" на 64 тисячі гривень. Та цю "липу" чиновникам не вдалося приховати від правоохоронців. Не уникнули зустрічі з "безівцями" й службові особи одного з лісництв на Тячівщині. Вважаючи, що їхні скромні персони навряд чи зацікавлять працівників міліції, лісові "боси" здійснили незаконну порубку деревини, що належала державному підприємству, й реалізували покупцям. А виручену суму - понад мільйон гривень - тихцем привласнили. Далі все відбувалося доволі прозаїчно: зустріч з оперативниками, порушення кримінальної справи, бесіда зі слідчим.

Вирішили скористатися своїм державним кріслом і службовці управління соціального захисту населення однієї з райдержадміністрацій краю. Замість того, щоб опікуватися соціально незахищеними громадянами, посадовці більше переймалися наповненням власних кишень. Як з'ясували оперативники, чиновники створили стійку злочинну групу. Одна з організаторок цієї афери склала фіктивний список мешканців району на виплату державної допомоги малозабезпеченим сім'ям та передала своєму керівнику, котрий, відаючи про цю фікцію, спокійно її затвердив печаткою та власним підписом. Звісно, не за так. Далі зловмисники надали документ банківській установі й отримали відповідні кошти. Так комбінатори отримали понад 60 тисяч гривень, котрі й привласнили. Та одного дня їм довелося розповідати про свої «подвиги» правоохоронцям. Слідство вже завершилося і тепер чиновники чекають свою участь на лаві підсудних.

В одному з гірських районів у поле зору оперативників потрапив приватний підприємець. Як з'ясувалося під час проведення оперативних заходів, цей чоловік без докорів сумління надав до податкової інспекції "липові" дані та заяви про повернення суми бюджетного відшкодування на 226 тисяч гривень. Однак, апетит підприємця до дармових грошей швидко зник, коли йому довелося зустрітися з "безівцями". За зібраними матеріалами порушено кримінальну справу. Триває розслідування.

Під час перевірки документації комунального господарства однієї з міських рад краю працівники міліції викрили злочинні дії службовців цієї контори. Всупереч чинному законодавству вони укладали договори з підрядними організаціями на більші суми, ніж були виділені кошторисні призначення на вказані цілі. Внаслідок таких махінацій чиновники завдали державі збитків на суму понад мільйон гривень. Але й це ще виявилося не все. Управлінці, зловживаючи своїм службовим становищем, приймали та підписували акти про виконані роботи, в які вносили вартість всіх витрат в обсягах, що не відповідали даним бухгалтерського обліку підрядної організації. Таким чином була завищена вартість підрядних робіт на загальну суму 872,5 тисяч гривень, службовцям з працівниками підрядних організацій виплатили зайві кошти на суму понад 150 тисяч гривень. За цим фактами порушено кримінальну справу.

Не менш актуальною і гострою проблемою є невиплата заробітної плати. З початку року за матеріалами органів внутрішніх справ Закарпаття порушено 27 кримінальних справ за фактами порушення законодавства щодо виплати заробітної плати. До кримінальної відповідальності притягують 16 осіб, 13 з яких - керівники установ, підприємств, організацій та два фінансово-бухгалтерські працівники. Встановлена сума безпідставно невиплаченої заробітної плати за викритими злочинами становить понад 437 тисяч гривень.

Всього ж упродовж півріччя підрозділи УДСБЕЗ ГУМВС викрили в бюджетній сфері 86 злочинів, з яких 67 кваліфіковані, 40 тяжких. 47 кримінальних справ вже направлені в суд.

Серед основних напрямів роботи працівники служби БЕЗ є також і боротьба з хабарництвом та корупцією. На Мукачівщині, наприклад, за перше півріччя цього року до адміністративної відповідальності за зловживання своїм службовим становищем притягнули головного бухгалтера однієї із сільських рад. А стосовно голови іншої сільради порушено кримінальну справу за те, що він підробляв заяви громадян про відмову від земельних ділянок і видавав фіктивні рішення, затверджені сесією сільської ради. Крім цього, виявлено два факти хабарництва, за якими прокуратура порушила кримінальні справи. Зокрема, службовець одного з лісгоспів надавав незаповнені бланки товарно-транспортних накладних, завірені круглою печаткою, які є документами суворої звітності, місцевому приватному підприємцю. За цю послугу він отримав хабар у сумі 2800 гривень. В іншому випадку контролер з енергозбуту отримав «відкупне» 850 гривень за не складання акту за фактом втручання в електролічильник.

Отже, боротьба з «липкорукими» чиновниками триває.


Источник: МВС України