Показати повідомлення окремо

Якщо ви потрапили в об’єктів «Візиру»

13.07.2009, 11:59   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Старенькі «Жигулі» та «Москвичі» нині витіснили сучасні іномарки середнього класу та потужні авто класу «еліт». Зрозуміло, що стримувати швидкісних «коней» нелегко. Однак порушення швидкості руху транспортних засобів найчастіше призводить до трагічних наслідків. Для профілактики та фіксації цих порушень на зміну старій «фарі» прийшов сучасний фото- та відеофіксуючий прилад «Візир».

Уперше на Закарпатті він з’явився навесні 2008 року, проте працював лише в тестовому режимі. Сьогодні в області порушення правил дорожнього руху фіксують 11 «Візирів», які на офіційній основі працюють з жовтня 2008 року. Схожі фіксуючі прилади використовують у країнах всієї Європи.

На думку начальника відділу адмінпрактики майора міліції Олексія Співака, цей прилад є хорошим надбанням, проте лише для співробітників ДАІ. Багатьом «Візир» не сподобався взагалі -- цей креатив не сприйняла, зокрема, та частина учасників дорожньо-транспортного руху, яка полюбляє проїхатися «з вітерцем», адже тоді не можна уникнути відповідальності і, звісно, штрафу. Апарат зафіксує ваш транспортний засіб, а в разі перевищення швидкості інспектор ДАІ пред’явить вам фотографію вашого авто.

Ще донедавна точилися розмови довкола сертифікації «Візиру», точніше щодо її відсутності. За словами майора Співака, сертифікат на «Візир» є. Тут спрацьовує міжнародне право, тобто якщо в одній країні вироблено прилад і ліцензія на нього є там дійсною, то це означає, що він сертифікований і в іншій країні. Тому стверджувати, що «Візири» у нас несертифіковані — безпідставно.

Можливо, у період адаптації приладу, виникатимуть деякі колізії та непорозуміння. Суперечливі питання правоохоронці пропонують вирішувати у правовому полі. Однак в перспективності та необхідності «Візиру» не повинен сумніватися ніхто. Зрозуміло, що він фіксує всіх порушників, незважаючи на табелі про ранги, але є абсолютно нешкідливим для дисциплінованих учасників дорожньо-транспортного руху.