Показати повідомлення окремо

Князевич назвав попередні причини масових отруєнь дітей

09.07.2009, 09:48   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Міністр охорони здоров'я Василь Князевич серед можливих причин масового отруєння дітей у санаторіях "Перлина Карпат" та "Конвалія" назвав сальмонелу.

Про це він заявив на прес-конференції у Кабінеті міністрів.

"Попередні версії - це і працівники, і сальмонела, і ротаровіруси. Є комплекс проблем. Порядок треба наводити. Це речі, які можна попереджати", - зазначив міністр.

Він зазначив, що в цих двох санаторіях продовжують працювати співробітники Генеральної прокуратури. "Я впевнений, що там відкриють кримінальні справи. Бо виявлено дуже багато проблем", - сказав міністр.

Князевич повідомив, що завтра, 9 липня, відбудеться колегія міністерства, на якій розглянуть причини захворювання дітей та заходи, яких необхідно вжити міністерству та уряду, щоб такі випадки не повторювалися.

Зокрема, за словами міністра, у супроводі дітей не було ні одного медпрацівника, санаторій "Перлина Карпат" не запитує у санітарно-епідеміологічної служби дозволу на прийом дітей.

Міністр також повідомив, що станом на 8 липня у лікарнях перебувають 43 особи із санаторію "Перлина Карпат" та 31 - із "Конвалії", вони йдуть на поправку.

Як повідомлялося, 7 липня, МНС повідомило про 22 дітей, госпіталізованих із санаторію Конвалія з харчовим отруєнням. Всього в санаторії перебувало 102 особи. 8 липня, з цього ж санаторію було госпіталізовано ще 13 дітей.

4 липня о 23:55 у Львові з пасажирського потяга N 82 Ужгород - Київ до обласної інфекційної клінічної лікарні з попереднім діагнозом гострий гастроентероколіт було госпіталізовано 72 особи, в тому числі 65 дітей у віці від 8 до 17 років і 7 дорослих.

За фактом масового отруєння дітей, які відпочивали в санаторії Перлина Карпат на Закарпатті, порушено кримінальну справу.


Источник: Газета.ua