Показати повідомлення окремо

Назріває бунт: уряд вже півроку тихо знущається над залізничниками

09.07.2009, 08:25   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Голова Ужгородської територіальної профспілкової організації Львівської залізниці Я. Афтанас написав звернення до Прем’єр-міністра, міністра транспорту та зв’язку і та голови Ради профспілки залізничників. У зверненні залізничники Ужгорода наголошують, що в пресі лише звучать заяви з вуст міністра транспорту та зв’язку про те, що залізничників криза не зачепила, що вони справно наповнюють бюджет, утім замовчується, що вони уже півроку працюємо в режимі скороченого робочого тижня, а їх зарплата в середньому впала на 600-700 грн.

Те, що приносило залізниці доходи, екс-міністр транспорту Й. Вінський із своєю командою забрав в підпорядкування міністерства. Це заводи щебеню, ДП «Ліски», локомотиворемонтні та вагоноремонтні заводи, «Укррефтранс» та багато іншого.

«Окрім того, до сьогоднішнього дня не затверджені фінансовий план жодної із залізниць України. В той же час Уряд не реагує на звернення Ради профспілки залізничників і транспортних будівельників України. З таким підходом до вирішення питання реорганізації залізничного транспорту екс-міністра Вінського та начальника департаменту залізничного транспорту М. Макаренка, ми мовчати не можемо, – йдеться у зверненні. – Наш уряд для підтримки галузі із бюджету не виділив ні копійки, натомість всіляко підтримується галузь металургії та хімічної промисловості, де керують одні мільярдери».

Відтак, президія Ужгородської територіальної профспілкової організації вимагає: – повернути всі підприємства залізниці, які були в її складі до 2004 року, – призупинити реорганізацію залізничного транспорту до повної стабілізації фінансового стану в державі, – прийняти нормативно-правові документи щодо реорганізації галузі, – створити на базі Укрзалізниці акціонерне товариство із 100% акціями в державній власності або концерни – затвердити фінансові плани залізниць на 2009 рік.