Показати повідомлення окремо

Закарпатці обговорюють проект Закону України "Розвиток гірських територій в Україні"

03.07.2009, 09:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Закарпаття – один із найбільших гірських регіонів України. Закономірно, що населення краю вболіває, яким буде новий Закон, котрий визначить долю гірських територій в Україні. У населених пунктах гірської зони області жваво обговорюється його проект.

Учора у м. Свалява відбулося громадське обговорення названого проекту Закону України. У ньому взяли участь заступник голови облради Василь Брензович, заступник голови ОДА – керівник апарату , депутата облради Михайло Попович, який і провів громадське слухання, голови райрад, голови РДА, керівники відповідних управлінь і служб обласної державної адміністрації, місцевих самоврядних територіальних громад та ін.

Перед учасниками зібрання виступив директор Департаменту Мінрегіонбуду України Юрій Ганущак. За його твердженням, прийняття Верховною Радою України цього Закону сприятиме правовому забезпеченню сталого розвитку гірських територій нашої держави, подоланню соціальної-економічних диспропорцій, раціональному використанню природного-ресурсного потенціалу регіону. Мета прийняття Закону, зазначив доповідач, – встановлення правових основ сталого розвитку гірських територій. У законопроекті запропоновано схему фінансування розвитку гірських територій за рахунок коштів обласного та держаного бюджетів.

З конструктивними пропозиціями виступили голови Перечинської й Тячівської районних рад Петро Грицик і Василь Кушілка, а також керівник Іршавської РДА Максим Хохлов.

Підсумовуючи сказане, учасники обговорення проекту згаданого Закону дійшли висновку, що питання, винесені на порядок денний, – актуальні, потребують ґрунтовного вивчення, обговорення. Адже на даному етапі проект Закону у значній мірі послаблює соціальний захист горян у зв’язку з його орієнтацією на місцевий бюджет.