Показати повідомлення окремо

Облрада не може фінансувати «русинську редакцію»

21.01.2009, 08:43   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Закарпатська обласна організація Громадянського руху «Народна самооборона» висловила рішучий протест проти рішення Закарпатської облради щодо фінансової підтримки газети «Пудкарпатськый русин» та русинської редакції на обласному телебаченні. Про це вчора повідомили із прес-служби громадянського руху «Народна самооборона».
«Народна самооборона» вважає, що рішення облради прийнято з порушеннями. Бюджетний кодекс забороняє фінансувати ЗМІ, засновниками яких не є органи державної влади, а «Пудкарпатськый русин» зареєстрований на фізичну особу – працівника одного з ужгородських музеїв Людвіга Філіпа.

Всього в області зареєстровано близько тридцяти газет, що видаються мовами нацменшин (угорською, румунською, словацькою, ромською, німецькою, в тому числі й шість русинських), і те, що облрада вирішила підтримати саме русинську газету й редакцію, «дуже промовистий факт», йдеться у повідомленні прес-служби.

У заяві зазначається: «Облрада не може фінансувати «русинську редакцію», оскільки обласне ТБ фінансується Держкомтелерадіо, а фінансування з двох бюджетів заборонено. Депутатам про це було сказано на сесії, однак більшість все одно проголосувала «за».