Показати повідомлення окремо

Порушено 60 кримінальних справ проти батьків

20.01.2009, 19:17   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Органи прокуратури Закарпатської області упродовж 2008 року порушили 60 кримінальних справ проти батьків понад 70 дітей, які не займались належним їх вихованням та утриманням, примушували їх жебракувати, чинили насильство. Про це сьогодні, 20 січня, повідомила старший помічник прокурора області з питань захисту прав і свобод неповнолітніх Наталія Кузан.

Органи прокуратури здійснили результативні перевірки додержання законодавства, спрямованого на профілактику правопорушень та соціальний захист дітей, які виховуються у неблагополучних сім’ях, попередження їх бездоглядності, втягнення у жебракування, захист житлових, майнових та трудових прав дітей, оздоровлення.

Поновлено права понад 5 тис. неповнолітніх, на їх користь відшкодовано 228 тис. грн пенсій, аліментів, соціальних допомог.

За результатами прокурорських перевірок порушено 70 кримінальних справ, що на 13% більше, ніж торік, з яких 66 направлено до суду. Внесено 292 документи прокурорського реагування, до відповідальності притягнуто 289 посадовців (+23,5% порівняно з минулим роком).

Прокуратура області викрила факти незаконного направлення за рахунок бюджетних коштів дітей на оздоровлення до Українського дитячого центру «Молода Гвардія». За результатами перевірки відносно начальника відділу у справах сім’ї, молоді та спорту Перечинської райдержадміністрації складено протокол про вчинення правопорушення, передбаченого Законом України «Про боротьбу з корупцією», який розглянуто судом.

Прокуратура вживала заходи, які певною мірою сприяли стабілізації криміногенної ситуації. Торік рівень підліткової злочинності знизився на 15,9% – неповнолітніми упродовж 2008 року вчинено 298 злочинів, а у 2007 році вони скоїли їх 354.

Всього за ст. 166 КК України (злісне невиконання обов’язків по догляду за дитиною) прокурорами порушено 55 кримінальних справ. За ст. 304 КК України (втягнення неповнолітніх у злочинну діяльність) – 5 кримінальних справ, ще 19 справ порушено за обома названими статтями.