Показати повідомлення окремо

Ліквідовано канал постачання до України великих партій кокаїну

25.06.2009, 10:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У результаті спеціальної багатоетапної операції Служба безпеки України спільно з Державною прикордонною Службою та Державною митною Службою України перекрила стійкий канал контрабанди наркотичних засобів та психотропних речовин з західноєвропейських держав (Польщі, Німеччини, Нідерландів) в Україну. Організоване злочинне угруповання, яке діяло на території Закарпатської області, налагодило контрабандне переправлення наркотиків через державний кордон у посилках з використанням автобусів міжнародного сполучення.

16 червня у пункті пропуску «Тиса» Чопської митниці ДМС України в автобусі міжнародного сполучення правоохоронці виявили контрабандну партію кокаїну. Пакунок з наркотиком був захований серед товарів господарського призначення, які водій мав передати особі, що зустрічала багаж уже на території України – на кінцевій зупинці автобусу. Про кримінальні деталі оборудки водій обізнаний не був і за його словами отримав за послуги 60 євро.

Організатор наркоканалу, громадянин України, прибув на автовокзал у Львівській області, отримав посилку з наркотиком і одразу після цього був затриманий співробітниками СБУ. Пакунок з 250 г кокаїну знайшли у схованці всередині електром’ясорубки. Експрес-аналіз підтвердив, що вилучена речовина є кокаїном високої якості.

Наступного дня у Львові у результаті слідчих дій співробітники СБУ вилучили ще одну посилку з аналогічним вмістом. Наркотик було доставлено на територію України у такий самий спосіб. Цього разу схованку було обладнано у мікрохвильовій печі.

Загалом у ході спеціальної операції з незаконного обігу вилучено понад 0,5 кг кокаїну (ринкова вартість вилученого наркотику складає понад 100 тис. доларів США). Наркотик призначався для розповсюдження в західному регіоні України.

Встановлено, що затриманий громадянин протягом останніх років забезпечував функціонування організованого ним каналу контрабанди наркотиків та особисто одержував посилки з Європи з прихованими у них наркотичними засобами.

Слідчим відділом УСБУ в Закарпатській області порушено кримінальну справу за ознаками складу злочину, передбаченого ст.305 КК України (контрабанда наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів). Слідство триває. Затриманий перебуває під вартою.