Показати повідомлення окремо

На Закарпатті постраждали землі Ужанського національного природного парку

20.01.2009, 09:50   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Через аварію на магістральному продуктопроводі ДП «ПрикарпатЗахідтранс» біля с. Кострино Великоберезнянського району на Закарпатті постраждали землі Ужанського національного природного парку, але в Уж дизпаливо не потрапило. Про це повідомили із Державної екологічної інспекції в Закарпатській області.

У результаті аварії нафтопродуктами (дизельним паливом) забруднено 3480 м2 земельних ресурсів, з них: 1480 м2 – землі сільськогосподарського призначення та 2000 м2 – землі природно-заповідного фонду (Ужанського національного природного парку).

До навколишнього середовища потрапило 60 тонн дизельного пального. З метою недопущення потрапляння нафтопродуктів в р. Уж проведено захисні роботи. Для вловлювання дизпалива рятувальними підрозділами МНС України було вирито котловани (уловлювачі), з яких проводиться відкачка дизпалива. Уловлено та зібрано 51 тонну пального.

Відділом інструментально-лабораторного контролю Інспекції встановлений постійний контроль за якістю поверхневих вод р. Уж. За даними лабораторних досліджень у пробах води відібраних 17 та 18 січня концентрація нафтопродуктів не перевищує гранично допустиму.
За даними Закарпатського обласного управління по меліорації та водному господарству, у випадку потрапляння нафтопродуктів в р. Уж, забруднення орієнтовно через 42 години досягло б Словацької Республіки (відстань до прикордонного створу становить 78 км). Вжиті заходи дали можливість локалізувати розповсюдження забруднення і не допустити забруднення вод річки Уж.

Контроль за якістю поверхневих вод р. Уж продовжується.За результатами перевірки, проведеної Інспекцією, до адміністративної відповідальності притягнуто головного інженера ЛВДС «Дубриничі» ДП «ПрикарпатЗахідтранс» на суму штрафу 255 грн.

За порушення вимог природоохоронного законодавства Інспекцією винесено рішення про тимчасову заборону функціонування продуктопроводу ДП «ПрикарпатЗахідтранс» ВАТ «Юго-Западтранснефтепродукт» АК «Транснефтепродукт» на території Закарпатської області.

Державною екологічною інспекцією в Закарпатській області буде визначений розмір шкоди, зумовленої забрудненням земельних ресурсів через порушення природоохоронного законодавства ДП «ПрикарпатЗахідтранс», та пред’явлена претензія за екологічні збитки.