Показати повідомлення окремо

Ужгородська митниця отримала потужну рентгенівську техніку

23.06.2009, 14:42   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Ужгородська митниця нещодавно отримала потужну рентгенівську мобільну техніку «Eagle М 4507», яка набагато пришвидшить процес оформлення вантажівок і водночас допомагатиме митникам відстежувати та припиняти незаконне переміщення товарів через кордон.

Відтак журналісти самі змогли переконатися у «новоротах» першого сканера, роботу якого митники залюбки продемонстрували представникам мас-медіа в пункті пропуску «Ужгород», що на українсько-словацькому кордоні, повідомила прес-секретар Ужгородської митниці Вікторія Сенгетовська.

За словами заступника начальника Ужгородської митниці Михайла Свиди, сканер працюватиме в цілодобовому режимі, перевірятиме вміст вантажівки щодо правдивих даних, внесених до декларацій. Цьому допомагатиме потужність випромінювання, яка дасть інспектору можливість побачити вміст вантажу за 3 хв на моніторі, що знаходиться в кабіні водія сканера. А водій вантажного автомобіля в цей час перебуватиме на безпечній відстані і за межами контрольної зони.

Наразі вже 20 митників пройшли спеціальне навчання для обслуговування сканувальної системи та практично випробовують нову установку. Журналістам продемонстрували роботу сканування, відібравши каміон з напівпричепом, вміст якого проблематично розвантажити. Агрегат дає можливість здійснювати 15 сканувань вантажівок за годину.

Дану мобільну систему типу «Рапіскан» Ужгородська митниця отримала в рамках міжнародної технічної допомоги від Євросоюзу. Та все ж представники ЗМІ поцікавилися у митників, скільки коштує цей потужний сканер. Михайло Свида відповів, що вартість «Рапіскана» 1,2 млн.євро.


Источник: ZakarpatPost.net