Показати повідомлення окремо

Як поводитись при виявлені вибухонебезпечних предметів

17.06.2009, 11:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

За офіційною статистикою‚ сьогодні українська земля зберігає тисячі всіляких вибухонебезпечних предметів, які їй залишилися у спадок після Другої Світової війни.

«Багате» на такі небезпечні знахідки й Закарпаття. В основному їх знаходять в місцях, де за часів війни були сховища, проходили бої. Серед численних знахідок, які довелося вилучати та знешкоджувати нашим піротехнікам-рятувальникам: мінометні міни, артилерійські снаряди, гранати, набої, авіабомби та навіть реактивні снаряди. До слова, найбільше роботи припадає на Ужгородщину, особливо коли місцеве населення починає польові роботи.

Проблема, передусім, полягає не в тому, що люди знаходять ВНП, а в тому‚ як з ними вони поводяться. Замість того, щоб про небезпечну знахідку відразу повідомити компетентні служби, наші краяни подекуди починають самі шукати відповіді на запитання «що це таке?». Така допитлива необізнаність може призвести до будь-яких, навіть, смертельних наслідків. Варто пригадати трагічний випадок, який трапився на Ужгородщині кілька років тому. Молодий чоловік знайшов вибухонебезпечний предмет‚ але людська цікавість взяла верх над здоровим глуздом і пролунав смертельний вибух.

Тож що потрібно передусім пам’ятати.

Усі боєприпаси споряджаються вибуховими речовинами і можуть вибухнути від найменшого удару, тертя, струсу та при іншому механічному або тепловому впливі.

При виявленні вибухонебезпечних предметів категорично забороняється навіть торкатися їх, а тим більше переносити з місця на місце.

Потрібно негайно припинити будь-які роботи поблизу небезпечного місця, не користуватися засобами радіозв’язку, мобільним телефоном (вони можуть спровокувати вибух) та організувати охорону місця знахідки.

Про свою знахідку негайно повідомити в місцеві органи влади‚ підрозділи МНС чи міліцію.

Небезпечні знахідки знищуються підриванням на місцях або в спеціально відведених місцях відповідно підготовленими фахівцями-піротехніками.