Показати повідомлення окремо

Над Закарпатською Берегівщиною пронісся потужний буревій

09.06.2009, 08:29   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

7 червня над південно-західної частиною Закарпатської області пронісся потужний буревій, який супроводжувався сильним градом, діаметр якого сягав 22 міліметрів. В епіцентрі непогоди опинилася закарпатська Берегівщина, де 9 сіл залишилося без електропостачання, а ще 2 зазнали часткового знеструмлення. Сильні пориви вітру також пошкодили дві 6 кВт лінії електропередач (в селах Батрадь та Мочола) та одну 10 кВт (с. Косино).

У селах Астей та Мужієво від граду постраждали віконні шибки та дахи дитячих садків, шкіл і адміністративних будівель сільських рад. У 8 населених пунктах (села Астей, Мужієво, Мочола, Велика Бакта, Нижні Ремети, Верхні Ремети, Квасово та Каштаново) град завдав суттєвої шкоди приватним дворогосподарствам – у будинках та спорудах господарського призначення пошкоджено покрівлю та віконні шибки. Однак більш за все від потужного буревію постраждала городина та врожай на полях, які град фактично повністю знищив. Збитків зазнали й берегівські виноробні підприємства, у яких град пошкодив виноградники та саджанці молодого винограду.

Для оцінки завданих буревієм збитків та ліквідації наслідків непогоди проведено засідання комісії техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій Берегівської райдержадміністрації, створено комісії для з’ясування всього обсягу шкоди, завданою непогодою. Для відновлення електропостачання задіяно 7 аварійних бригад Берегівського РЕМ, які планують до кінця дня відновити струм у всіх населених пунктах. До проведення відновлювальних робіт разом з службами життєзабезпечення залучена мобільна група Берегівського РВ ГУ МНС України в Закарпатській області.

Загальна сума збитків, завданих непогодою, уточнюється, повідомлень про постраждалих та травмованих не надходило.