Показати повідомлення окремо

В Ужгороді збиратимуть пластмасові пляшки

08.06.2009, 11:06   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

За ініціативи Закарпатської молодіжної громадської організації «Українська Народна Молодь» до Всесвітнього дня навколишнього середовища, стартує експериментально-показова акція «ЕНЕРГІЯ З ПЕТ ПЛЯШКИ ВЖЕ СЬОГОДНІ, АБО СМІТТЯ НА ПІВТИСЯЧОЛІТТЯ», яка триватиме тиждень. Активісти організації збиратимуть пластмасові пляшки в місті Ужгороді для подальшої їх переробки на паливо, яке використовуватимуть для автомобілів і тракторів.

Акція розпочнеться 8 червня 2009 року в місті Ужгород. В студентських гуртожитках УжНУ будуть встановлені пакети для збирання поліетиленової пляшки. В рамках заходу планується провести роз’яснювальну роботу серед громадян та розповісти про ефективність вторинної переробки відходів. Також, УНМ звернеться до деяких розважальних закладів та закладів громадського харчування з проханням долучитися до акції. У четвер 11 червня 2009 року активісти УНМ вийдуть в парки міста та до берегів річки Уж де зберуть ПЕТ пляшки, які нанесло водою.

«Акція відбуватиметься з метою зниження негативного впливу відходів на навколишнє середовище та раціональне їх використання. Оскільки, культура утилізації побутового сміття в Україні досі не сформована. Традиційно усе сміття скидається на сміттєзвалища, де вони не розкладається сотні років. Особливо це стосується пластмаси, адже вона не гниє», - переконує Голова Закарпатської молодіжної громадської організації «Українська Народна Молодь» Інна Крайняй.

Також, за словами Інни Крайняй «Полігонів в Україні на сьогоднішній день нараховується близько 4 тисяч загальною площею понад 7 тисяч гектарів. Більшість з них вже перевантажені сміттям, експлуатуються понад норму та не відповідають вимогам екологічної безпеки».

Після закінчення акції, пакети з пляшками направлять у Кіровоградську область, де переробкою ПЕТ-пляшок займеться компанія «Оболонь».

Активісти УНМ переконані, що ефективна охорона навколишнього середовища може здійснюватися лише за умови активної участі всіх без винятку мешканців Ужгорода.

Довідково:

Сьогодні, вже зареєстроване підприємство – "Оболонь Оіл", яке буде займатися переробкою відходів поліетілентетрофолата (ПЕТ) і ще трьох видів пластмаси на паливо. Це паливо буде використовуватися для автомобілів і тракторів. «Установка вже успішно запрацювала», – запевняє президент компанії Олександр Слободян. Він переконує, що сьогодні це невеликі обсяги, однак ми плануємо нарощувати потужності з переробки відходів на паливо.

Нагадаємо, ЗАТ «Оболонь» з 2002 року займається переробкою ПЕТ пляшок. Першим кроком був запуск установки з переробки пластикової тари на сировину з метою зниження негативного впливу відходів на навколишнє середовище.