Показати повідомлення окремо

Як на Рахівщині борються із відсутністю роботи

05.06.2009, 10:49   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Питання зайнятості для нашого гірського району завжди були актуальними. Сьогодні через фінансово-економічну кризу чимало наших сельчан виїхало за кордон, перебувають у пошуку роботи. У цій ситуації районною службою зайнятості докладається максимум зусиль для того, аби допомогти безробітним повернутися до трудової діяльності, дати їм можливість хоч тимчасової роботи та отримання заробітку.

Нині однією із "зон активної дії" районного центру зайнятості є організація робіт по випасу худоби на полонинах. Успіху сприяє своєчасне проведення підготовчих заходів. Вивчення можливості організації цих робіт для незайнятого населення проводиться шляхом опитування роботодавців на початку року. За сприянням органів місцевої влади проводяться наради з керівниками підприємств, організацій та установ, на яких доводиться сутність робіт по догляду за тваринами в полонинах, їх важливість, завдання та механізм фінансування.

Скажу, що у минулому році райцентр зайнятості на роботу на полонинах працевлаштував 50 осіб за спеціальностями робітник по догляду за тваринами, чабан, дояр. З них чотири особи пройшли стажування на фермерських господарствах "Магас" та "Сухарюк".

Торік для забезпечення організованого залучення громадян до участі в сезонних роботах районний центр зайнятості ініціював проведення за участю управлінь праці та соціального захисту населення управління агропромислового розвитку райдержадміністрації, управління Пенсійного фонду, ДПІ району та голів міської, селищних і сільських рад засідання "круглого столу" на тему: "Організація сезонних робіт по догляду за тваринами на полонинах у поточному році". Підсумком фахової дискусії з проблем працевлаштування осіб, зареєстрованих у районному центрі зайнятості на сезонні роботи по догляду за худобою на полонинах є вироблення відповідних пропозицій і рнекомендацій, що дало можливість значно активізувати розпочату справу.

Як результат, з початку нинішнього року направлення на роботу на полонинах Богданської долини отримало уже 12 осіб. Спеціалісти центру зайнятості під час проведення виїзних днів надають необхідні консультації, у тому числі і стосовно організації робіт по догляду за тваринами в полонинах.

Виїзні дні центру зайнятості ,як правило, проводяться один раз на місяць, зокрема, кожну третю середу у приміщенні Ясінянської селищної ради для Ясінянського куща, а кожен третій четвер у приміщенні Великобичківської селищної ради для нижнього Великобичківського куща, та кожен четвертий вівторок у приміщенні Богданської сільської ради для жителів та роботодавців Богданської долини. Для участі у цих заходах запрошуються всі бажаючі, як роботодавці, так і населення.