Показати повідомлення окремо

Закарпатці, які повертаються із заробітків, можуть отримати 1000 євро допомоги

31.05.2009, 09:38   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Мігранти, які повертаються додому після тривалого перебування за кордоном, а також потерпілі від торгівлі людьми можуть отримати реальну допомогу від міжнародних громадських організацій. Про це на засіданні Ужгородського прес-клубу розповіла голова Закарпатської громадської жіночої організації «Веста» Інна Сабадош.

ГО «Веста» підписала Меморандум про співпрацю з потужною міжнародною організацією ERSO (Європейські організації з реінтеграційної допомоги), мережа якої діє в 11 країнах світу. Ця структура надає консультаційну та фінансову допомогу людям, які потерпіли від торгівлі людьми (у тому числі від трудової експлуатації), а також допомагає найнеобхіднішим тому, хто повертається до рідної країни із заробітків. Розмір допомоги може становити до 1000 євро, які допомагають придбати найнеобхідніше при поверненні мігрантів додому чи відновити втрачене на заробітках здоров’я.

Допомогу можуть отримати як ті, хто працював нелегально, так і ті, хто мали «робочі» візи та трудові контракти. Проект здійснюється за фінансової підтримки Єврокомісії. «Представники ERSO оперативно реагують на звернення. На Закарпатті вже є приклади отримання такої допомоги», – розповіла Інна Сабадош. Своєю чергою, «Веста» з початку року надала допомогу 11 потерпілим від торгівлі людьми, серед яких, що найгірше, є також і 4 неповнолітніх.

Для тих, хто лише планує виїжджати за кордон, в Ужгороді діє Центр консультування мігрантів. Усі його послуги – безкоштовні. Тут не займаються пошуком роботи чи оформленням віз (люди часто звертаються саме з такими проханнями). У Центрі можна отримати вичерпну інформацію про країну, до якої заплановано поїздку, міграційне законодавство тощо. Юрист Центру безкоштовно перевіряє трудові угоди, допомагає правильно оформити усі необхідні документи, щоб убезпечити людину від біди у закордонній поїдці. Такі центри працюють також у Вінниці, Харкові, Львові, Києві, Тернополі та Одесі. Консультацію можна отримати і за телефоном гарячої лінії – 527 (безкоштовно з усіх мобільних операторів). Адреса центру в Ужгороді – вул. Л. Толстого, 31.

Для отримання описаної допомоги слід телефонувати за номером телефону гарячої лінії ГО «Веста» в Ужгороді 3-20-91.