IBS DataFort

Крупнейший центр обработки данных цод IBS DataFort.

www.datafort.ru

Показати повідомлення окремо

Рахівчани погрожують блокувати святкування Дня міста

29.05.2009, 19:11   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Депутат Рахівської міської ради Василь Бокотей звернувся із запитом до прокурора району В. Конара з проханням надати правову оцінку ти винести протест на рішення міськради про перейменування набережної Тиси угорською назвою.

Йдеться про рішення Рахівської міської ради від 27 травня 2009 року, яким правий берег р. Тиса від центрального мосту Рахова до перехрестя вул.Миру і вул. Шевченка вирішено назвати Сегедською набережною – «з нагоди 70-річчя встановлення дружніх зв’язків з містом-побратимом Сегедом Угорської республіки».

«З точки зору міських депутатів 70 років тому не було окупації і кривавих розправ, а було встановлення дружніх зв’язків. Цього року у Рахові не виконано жодного пункту указу Президента про відзначення 70-тиріччя подій Карпатської України – через брак коштів. Натомість нам нав’язують угорські назви. Дружні стосунки потрібно встановлювати та підтримувати. Але ж речі потрібно називати своїми іменами. Цинізму і блюзнірству теж є межі. Нікому не дозволено паплюжити пам’ять тисяч загиблих охоронців Карпатської України», – вважає голова рахівського осередку ВО «Свобода» Михайло Кравчук.

Депутат Василь Бокотей називає таке рішення антиукраїнським і таким, що розпалює міжнаціональну ворожнечу. У депутатському запиті він стверджує, що проект такого рішення не проходив обговорення у постійних комісіях Рахівської міської ради, а також не був внесений до порядку денного.

Василь Бокотей переконаний, що міськрада своїм рішенням ігнорує Указ президента України про відзначення 70-ї річниці Карпатської України та вжиття заходів щодо встановлення меморіальних дошок, перейменування вулиць та присвоєння навчальним закладам імен діячів Карпатської України. «Невже Президент мав на увазі увіковічнити пам’ять фашистсько-угорську окупацію нашого краю», – каже депутат.

Він просить прокуратуру винести протест на рішення і зобов’язати голову міськради скасувати його як незаконне, яке суперечить національним інтересам України. «Інакше свідомі громадяни та патріотичні сили нашого краю залишають за собою право бойкотувати проведення свята Дня міста Рахова», – резюмує Василь Бокотей.