Показати повідомлення окремо

Неправдиві документи Чопську митницю не «пройшли»

28.05.2009, 12:49   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Працівники Чопської митниці порушили кримінальну справу у відношенні громадянина України за спробу ухилення від сплати 183-х тисяч гривень митних платежів.

Підприємець намагався незаконно ввезти на територію України пасажирський автобус марки “Volvo» 2001 року випуску, митна вартість якого була занижена з 60-ти до 20-ти тисяч євро. Якби неправдиві документи «пройшли» митницю, він зекономив би на митних платежах чималу суму.

До митного оформлення власник транспортного засобу подав Чопській митниці документи, відповідно до яких вартість придбаного автобуса становила 20 тисяч євро. Однак, під час здійснення митного контролю у кабіні водія інспектори виявили італійську експортну декларацію, згідно з якої вартість “Volvo” становила 60 200 євро.

Покупець автобуса зізнався митникам, що домовився з продавцем про оформлення фіктивного рахунку, за яким вартість покупки становила 20 тисяч євро. Документи на цю суму він подав для оформлення попередньої декларації і мав би сплатити 91 тисячу гривень митних платежів. При сплаті податків від реальної вартості автобуса ця сума становить 274 тисячі. Якби оборудка вдалася, підприємець зекономив би на податках державі 183 тисячі гривень.

Натомість же отримав кримінальну справу. Оскільки громадянин України намагався незаконно перемістити через митний кордон України з приховуванням від митного контролю, товар — автобус марки “Volvo” шляхом подання митному органу документів, що містять неправдиві дані. Митниця прийняла рішення порушити відносно нього кримінальну справу, а “Volvo” 2001 року випуску вилучити до рішення суду.