Показати повідомлення окремо

Найкращими у зборі-змаганнях юних рятувльників-пожежників стали мукачівці

28.05.2009, 12:35   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Упродовж двох днів закарпатські юнаки та дівчата на базі Великоберезнянської санаторної школи-інтернат змагалися аби визначити переможця в обласному зборі-змаганнях юних рятувальників-пожежників, який проводиться за підтримки Головного управління МНС в Закарпатській області, управлінь освіти і науки та молоді й спорту Закарпатської обласної державної адміністрації.

Метою проведення заходу є популяризації серед дітей та молоді здорового і безпечного способу життя, формування свідомого та відповідального ставлення до питань особистої та колективної безпеки, залучення дітей та молоді до занять прикладними видами спорту, які спрямовано на підготовку людини до дій в надзвичайних ситуаціях .

Проведенню обласному збору-змаганнях передували шкільні та районні (міські) етапи, в ході яких визначилися кращі з кращих. До обласного етапу потрапило 17 команд.

Перед учасниками стояли нелегкі завдання, адже їм слід було поборотися у змаганнях‚ які складалися із чотирьох етапів. Найважчими і в той же час найзахоплюючими були дистанції‚ які базувалися на прикладних видах: «Бойове розгортання та гасіння пожежі”, «Рятувальні роботи у зоні техногенної аварії», «Орієнтування на місцевості» та «Конкурс з основ безпечної життєдіяльності». Приміром‚ учасники демонстрували здатність до рятувальних дій із застосуванням альпіністського та спеціального рятувального спорядження‚ надавали першу долікарську допомогу чи проводили пожежно-рятувальні та інженерні роботи в умовах задимлення‚ високих температур і висоти з використанням засобів індивідуального захисту.

Цікавими виявилися «Агітаційно-презентаційний конкурс», «Домашнє завдання» та «Плакат соціальної реклами», де команди представляли тематичні виступи, використовуючи різні жанри мистецтва. Під час конкурсів діти демонстрували оригінальність ідей, артистизм, гумор, фізичну підготовку, знання з курсу основ безпеки життєдіяльності. Основна увага тут зверталася на оригінальність і творчий підхід.

Перед журі стояло нелегке завдання – визначити трійку кращих‚ адже багато команд заслуговували на відзнаку. Проте як і у кожних змаганнях завжди повинен бути переможець і переможений. У загальнокомандному заліку по всіх видах змагань та конкурсів найкраще показали себе представники м. Мукачево. Друге та третє місця відповідно посіли юнаки та дівчата Міжгірського та Виноградівського районів.

Проте без відзнак не залишилася жодна команда. Організаторами заходів було прийнято рішення ввести додаткові номінації та заохочувальні призи, щоб кожна команда мала собі на згадку подарунок про цей турнір‚ який складався не лише із боротьби за перемогу‚ а чудових миттєвостей дружнього спілкування.