Показати повідомлення окремо

Голова обласної ради підтримує ініціативи творчої інтелігенції

27.05.2009, 18:54   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У сфері повноважень місцевого самоврядування одне з чільних місць належить питанням розвитку духовності, освіти, культури територіальних громад. Їх вирішення здійснюється у взаємодії обласної та місцевих органів влади із громадськими організаціями, в т.ч. обласними осередками творчих спілок України – письменників, художників, композиторів.

У вівторок, 26 травня голова обласної ради Михайло Кічковський прийняв керівника Закарпатської обласної організації Національної спілки письменників України Петра Ходанича, аби обговорити шляхи поліпшення ситуації стосовно книговидання та книгорозповсюдження в області. Йшлося також і про необхідність активізації участі творчих сил у духовному, культурно-мистецькому житті, вихованні молодого покоління на кращих національних традиціях, піднесенні ролі художньої літератури у житті нинішнього суспільства.

- Економічна криза - наголосив Михайло Михайлович, - виявила гострі недоліки не тільки в економічному й господарському житті, але і найважливіших питаннях, які стосуються людського фактора, морально-етичних норм суспільного буття. У зв’язку з цим, теперішній час ставить перед літераторами, всією творчою інтелігенцією, надто важливі завдання у аспекті духовної розбудови незалежної української держави. Все це спрямувало розмову під час робочої зустрічі у ділове русло.

Наголошувалось на необхідності запровадження нових форм взаємодії видавництв, поліграфічних підприємств, творчих спілок із відділом книжкової торгівлі, системи обласного споживчого товариства, аби нова книжка доходила до читача у віддалені райони та гірські глибинки.

Михайло Михайлович звернувся із пропозицією до членів обласної організації НСП України взяти активну участь у творчому конкурсі на кращий текст гімну Закарпаття. Йшлося також про стимулювання творчості закарпатських письменників. Цьому сприяло б заснування літературної премії ім. Петра Скунця, а також відзнаку у рамках країн Міжнародної Асоціації «Карпатський Єврорегіон» за майстерне відтворення у художній літературі, публіцистиці, образотворчому мистецтві екологічної ситуації в Карпатах, боротьби за збереження природи.

Голова обласної ради підтримав очільника спілчанців краю про доцільність широкого відзначення на Закарпатті 100-річчя від дня народження співця Карпатської України, видатного поета Зореслава і встановлення літературної премії імені цього майстра слова за твори патріотичної тематики.