Показати повідомлення окремо

У Словаччині студенти національного університету взяли участь у дебатах про НАТО

27.05.2009, 18:34   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Центром євроатлантичної інтеграції, що діє на базі Сумського державного університету, за підтримки Посольства Словацької Республіки в Україні реалізований проект "Організація і проведення молодіжних дебатів "Західно-східний діалог щодо вступу України в НАТО".

В його рамках у місті Кошице Словацької Республіки пройшли дебати, учасниками яких стали студенти СумДУ, Ужгородського університету, де також діє центр євроатлантичної інтеграції, та місцеві гімназисти.

Темою обговорення було питання, чи потрібна українцям допомога Словацької Республіки та інших країн-членів НАТО для євроатлантичної інтеграції. В ході дебатів українці переконливо довели своїм словацьким опонентам, що наша держава є активним учасником тих процесів, які сьогодні проходять у Європі, і тому її прагнення співпрацювати з альянсом варте підтримки країн, які є його членами.

"Нашим дієвим засобом було те, що ми не заперечували чуже, а утверджували своє. Ми наголошували, що кожній нації є за що посипати собі голову попелом, проте не треба тим попелом запорошувати очі наступних поколінь", - говорить керівник сумського центру євроатлантичної інтеграції Андріана Костенко. За її словами, результатом проведення західно-східного діалогу стало формування єдиної мережі молодіжних дебатних клубів у рамках міжнародних та регіональних центрів євроатлантичної інтеграції.

Наступним заходом Євроклубу СумДУ стане проведення 5 червня на базі навчального закладу за підтримки Всеукраїнської громадської організації "Українська асоціація європейських студій" дебатного турніру з питань європейської інтеграції, учасниками якого стануть команди шкільних Євроклубів.