Показати повідомлення окремо

Для громадян-автовласників — про податок з власників транспортних засобів

27.05.2009, 18:28   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У зв’язку з наближенням строку сплати податку з власників транспортних засобів розглянемо деякі особливості сплати цього податку у 2009 році громадянами. Відповідно до статті 5 Закону України «Про податок з власників транспортних засобів» податок сплачується фізичними особами перед проведенням першої реєстрації в Україні, реєстрацією, перереєстрацією транспортних засобів, а також перед технічним оглядом транспортних засобів щорічно або один раз за два роки, але не пізніше першого півріччя року, в якому проводиться технічний огляд.

Тобто для виконання свого конституційного обов’язку щодо сплати податку громадянами, у власності яких знаходяться транспортні засоби, що у поточному році повинні пройти технічний огляд, залишилось не так вже й багато часу, а саме до 1 липня поточного року.Для розрахунку податку використовується проста формула – об’єм двигуна авто ділиться на 100 та множиться на ставку податку, отриманий результат – це податок за один рік.

Громадяни - платники податку зобов'язані надати органам, що здійснюють першу реєстрацію в Україні, реєстрацію, перереєстрацію, зняття з обліку або технічний огляд транспортних засобів, квитанції або платіжні доручення про сплату податку за попередній та за поточний роки, а громадяни, які згідно з Законом звільнені від сплати цього податку, відповідний документ, що дає право на користування цими пільгами.

Згідно з Порядком проведення державного технічного огляду колісних транспортних засобів техогляд транспортних засобів незалежно від форми власності проводиться з періодичністю в залежності від виду такого транспортного засобу, зокрема, 2 рази на рік (автобуси), 1 раз на рік (вантажні автомобілі), 1 раз на два роки (легкові авто, мотоцикли).Таким чином, у разі якщо для транспортного засобу передбачено термін проходження техогляду – 1 раз на 2 роки, у 2009 році громадяни – власники транспортних засобів зобов`язані надати органу, який проводить техогляд транспортного засобу, документ про сплату податку з власників транспортних засобів за рік, що передує техогляду (2008 рік), та за рік, в якому проходить техогляд (2009 рік), або за 2 роки разом.

Податок з власників транспортних засобів має сплачуватися фізичними особами за 2008 рік за ставками, які діяли у 2008 році. Ставки податку цього року змінювалися двічі: з 10 січня 2009 року згідно з Законом України від 25.12.2008р. №797-VI та з 26 березня 2009 року згідно з Законом України від 5 березня 2009 року N 1075-VI.

Сплата податку з власників транспортних засобів фізичними особами у 2009 році перед реєстрацією (перереєстрацією) та технічним оглядом з дня набрання чинності Законів №797-VІ та 1075-VI повинна проводитись за ставками, визначеними у статті 3 Закону №1963 з урахуванням внесених змін.

Податок, сплачений фізичними особами – власниками транспортних засобів перед реєстрацією (перереєстрацією) та технічним оглядом до набрання чинності Законів №№797-VІ та 1075-VI, не підлягає перерахуванню у зв’язку зі зміною ставок податку після його сплати, оскільки обов’язок платника податку виконано відповідно до чинного законодавства на момент сплати.

Крім того, з 1 липня цього року ставки податку з визначених цим Законом об’єктів оподаткування, які у відповідності до чинного законодавства оснащені обладнанням, що дозволяє використовувати в якості палива моторного стиснутий або скраплений газ, альтернативні види рідкого та газового палив - застосовуються з коефіцієнтом 0,5.