Показати повідомлення окремо

Для отримання візи в Чехію громадяни України змушені подавати медичну довідку

27.05.2009, 18:23   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

З 1 червня для отримання довготермінової візи до Чехії громадяни України змушені будуть подавати медичну довідку про відсутність важких інфекційних захворювань. До такого нововведення заявники ставляться критично.

Медичну довідку від громадян України чеські консульства вимагатимуть відповідно до постанови Міністерства охорони здоровя Чехії. У довідці має бути чітко виписано, що заявник не страждає на серйозні інфекційні захворювання. У даному випадку йдеться про ВІЛ-інфекції, сифіліс та туберкульоз. Причому, довідка має бути перекладена на чеську мову та офіційно посвідчена.

Як повідомив "Німецькій хвилі" головний санітарний лікар Львівщини Роман Павлів, аналізи на ВІЛ-інфекції та туберкульоз у державних медзакладах нині безкоштовні. Утім, медична послуга щодо проведення лабораторних аналізів на інфекційні захворювання невдовзі може стати платною, згідно з постановою Кабміну про розширення платних послуг.

Заявники, які часто користується послугами консульства, не приховують невдоволення. "Ця довідка лише породить корупцію у медицині, і жодним чином не убезпечать Чехію. Ті, хто захочуть виїхати, купуватимуть ці довідки, хворі вони чи ні. Це штучна перешкода на шляху до отримання візи, це ускладнює, а не спрощує їх отримання",- зазначають українські прохачі шенгенських віз.


Источник: Deutsche Welle