Показати повідомлення окремо

Ліквідовано "конвертаційний" центр, який перевів у готівку понад 120 млн. гривень

27.05.2009, 13:07   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

За матеріалами Управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом, ДПА у Дніпропетровській області, спільно з Управлінням по боротьбі з організованою злочинністю ГУМВС України області ліквідовано «конвертаційний центр».

До складу «конвертаційного» центру входило шість мешканців м. Дніпродзержинська, які протягом 2007-2009 рр. створили без наміру здійснення статутної діяльності 10 суб’єктів підприємницької діяльності та займались незаконною конвертацією грошових коштів для підприємств Дніпропетровського, Харківського та Київського регіонів з використанням рахунків та реквізитів «транзитних» та «фіктивних» підприємств.

Через рахунки «конвертаційного» центру, підконтрольних «транзитних» та «фіктивних» підприємств, відкритих у 3-х комерційних банківських установах, переведено у готівку понад 120 млн. гривень.

За адресами мешкання учасників злочинного угруповання та належного їм автотранспорту проведено 10 обшуків, у ході яких вилучено: мисливські патрони різних калібрів, мисливські рушниці, гранати, газові пістолети, ножі кустарного виробництва, наркотичну сировину рослинного походження, готівкові кошти на суму 160 тис. грн., печатки та штампи підконтрольних учасникам злочинної діяльності «транзитних» підприємств, комплекти оргтехніки з системою «Клієнт-банк», оригінали реєстраційних та первинних бухгалтерських документів «фіктивних» і «транзитних» підприємств, бланки простих векселів, чекові книжки, пластикові картки, банківські договори на відкриття депозитних рахунків та автомобіль BMW.

У відділеннях комерційних банків накладено арешти на поточні рахунки 14 підконтрольних «транзитних» та «фіктивних» підприємств та заблоковано понад 300 тис. гривень. Трьох учасників злочинної групи затримано в порядку ст. 115 КПК України.