Показати повідомлення окремо

Найближчий родич - сусід

27.05.2009, 12:16   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У правильності цієї народної мудрості вкотре переконалися учасники Міжнародної конференції "Роль вищих навчальних закладів України та Польщі в процесі інтеграції України до європейської спільноти", що відбулася в Національному університеті водного господарства та природокористування у Рівному. Форум пройшов під патронатом міністрів освіти і науки України та Польщі Івана Вакарчука та Барбари Кудрицької.

- Освіта - найпривабливіша галузь для залучення інвестицій від європейських інституцій. Особливо в контексті модернізації освіти та її адаптації до вимог Болонської декларації, - відзначив ректор Державної вищої професійної школи в Хелмі (Польща) Йозеф Зайонц. - Наша школа має такий досвід, і ми залюбки поділимося ним із нашими колегами в Україні.

Рівненський "водник" та Державна вища професійна школа в Хелмі співпрацюють уже кілька років поспіль, насамперед, зрозуміло, в науковій царині. Однак, цього разу до участі в конференції долучилися науковці, які досліджують проблеми євроінтеграції, з Києва, Ужгорода, Івано-Франківська, Луцька, Запоріжжя. До речі, робочими мовами конференції були українська та польська, до того ж, проходила вона без перекладу. Тобто, добрим сусідам, які стали майже родичами, переклад уже просто не потрібен: вони чудово розуміють одне одного.

Генеральний консул Польщі в Луцьку Томаш Янек, який взяв участь у роботі конференції, зокрема, відзначив:

- Поступ у Європу, зазвичай, розпочинається з університетів, які завжди були осередками вільної думки, незалежної від політичної кон'юнктури. Тому їх роль в оцінці суспільних процесів надзвичайно важлива.