Показати повідомлення окремо

Спортсмен-бігун з Угорщини за об’єднання зусиль для вирішення проблем Тиси

26.05.2009, 18:01   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Хлібом та сіллю зустріли в Чопі спортсмена-бігуна з Угорщини Гідвейга-Уштоша Пал, який у рамках міжнародного природоохоронного проекту "Єднаймось заради живої Тиси" навідався до прикордонного міста Чоп.

З відомим мандрівником особисто зустрілась міський голова Галина Цар. Вона вручила мандрівнику цінні сувеніри з символікою міста. Як розповів сам Гідвейгі-Уштош, метою забігу є об’єднання зусиль громадськості для вирішення проблем Тиси, зокрема, утилізації сміття на її берегах. Подібні акції він проводить не вперше. В попередні роки був ініціатором підтримки біженців в Африканських країнах та особисто збирав для них кошти.

Загальна протяжність пробігу, яку планує подолати спортсмен цього разу – 2006 км. Запланований маршрут навколо річки Тиси, починаючи з її лівого берега, де вона впадає в р.Дунай біля міста Тітел (Сербія), по території Угорщини, України, Румунії, до її витоків у високогір’ї Карпат і в зворотному напрямку – по правій стороні берега до її гирла. Спортсмен розповів також про свої плани на майбутнє щодо Закарпаття, а це – залучення в наш край туристів із-за кордону. Також по завершенню пробігу Гідвейга-Уштоша планує проплисти на 15-метровому плоті по р.Тиса з представниками багатьох народностей. Для цього має намір попередньо запастись сіллю в с.Солотвино та зупинятись у кожному селі, селищі та місті, аби символічно залишати в ньому декілька мішечків солі.

Міський голова Галина Цар, – розповідає Діана Вашко, – зазначила, що ініціатива вирішення проблем забруднення р.Тиса – воістину благородна справа. "Тільки той, хто любить природу і Землю може взяти на себе таку нелегку і водночас високу місію", – зазначила міський голова. Та на знак підтримки підписала петицію щодо підтримки благих намірів спортсмена.