Показати повідомлення окремо

Посадових осіб Мукачівського інтернату №1 притягнуто до відповідальності

25.05.2009, 14:53   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Працівники відділу контролю у сфері соціального захисту населення КРУ в Закарпатській області завершили ревізію фінансово-господарської діяльності Мукачівського психоневрологічного інтернату № 1.

Ревізія проведена за останні два з половиною роки відповідно до планів роботи на І квартал поточного року.

У процесі проведення ревізії виявлено фінансових порушень на загальну суму 69,2 тис. грн., в тому числі нецільове використання бюджетних коштів – 16,3 тис. грн.; операції з ресурсами, проведені з порушеннями законодавства, що призвели до їх втрат – 19,3 тис. грн.; інші фінансові порушення – 32,9 тис. грн..

Ревізори виявили такий факт. Кошти, які надходять від Пенсійного фонду в установу як частина пенсій підопічних, які там перебувають, мали б використовуватися на поліпшення умов перебування в установі престарілих, дітей та інвалідів, проте ці надходження (11 тис. грн.) використали в інтернаті в неправильному порядку: зокрема, їх витратили на оплату послуг та інших видатків, придбання обладнання і предметів довгострокового користування (на заправку картриджа, повірку газового лічильника, придбання принтера, похоронні послуги та ремонт мережі), а не на поліпшення умов перебування в установі престарілих, інвалідів та дітей, як це передбачається відповідними урядовими постановами.

Крім того, як з’ясували контролери-ревізори, майже за три роки ревізії в інтернаті всупереч нормативним документам проведено видатки на харчування працівників інтернату на загальну суму 5,16 тис. грн. Вказані кошти працівниками інтернату відшкодовувалися безпосередньо в касу установи, здавалися в банк і в подальшому використовувалися на інші потреби установи, попри те, що мали витрачатися на проведення видатків на харчування підопічних інтернату.

Ще одне порушення виявлене у сфері нарахування та виплати зарплат та премій. Так, за ці роки працівникам Мукачівського психоневрологічного інтернату №1 незаконно виплатили зарплату на суму 7,5 тис. грн. Внаслідок допущених порушень було зайво перераховано внесків до державних цільових фондів на суму 2,69 тис. грн.

І майже типове для більшості об’єктів фінансове порушення — завищення вартості виконаних робіт. Ревізією встановлено, що трьома підрядниками завищено вартість виконаних ними ремонтно-будівельних робіт в інтернаті, на загальну суму 8,91 тис. грн.

Також у ході ревізії встановлений факт завищення балансової вартості основних засобів на загальну суму 32,9 тис. грн.

Необхідно зазначити, що в ході проведення ревізії вжитими заходами забезпечено відшкодування фінансових порушень на загальну суму 48,2 тис. грн., у тому числі 14,6 тисяч незаконних витрат.

За результатами проведення ревізії посадових осіб Мукачівського психоневрологічного інтернату №1 притягнуто до адміністративної відповідальності. За допущені порушення бюджетного законодавства до установи застосовані фінансові санкції. Матеріали ревізії передані до прокуратури Закарпатської області.


Источник: ZakarpatPost.net