Показати повідомлення окремо

В Мукачево пляж перетворюють на звалище

24.05.2009, 20:57   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Мешканцям Мукачево, чиї будинки розташовані на набережній в мікрорайоні Росвигово, нині не позаздриш. На самому березі річки між приватними будинками і панельними девятиетажками вже другий тиждень складують будівельне сміття.

"Звалище виросло біля входу в торгово-ресторанний комплекс "Латорічна корчма", - говорить пенсіонер Василь Рибкін. - Поряд - стоянка автобусів, в метрі від звалища - продають кавуни (розрізані напополам плоди красуються на тлі цієї мусорки), а на березі, в кількох метрах від цього звалища - відпочивають люди з маленькими дітьми. Куди дивиться санепідемстанція?! Чому влада не реагує, а ми повинні дихати всією цією гадістю. Подивіться, що сюди вивозять бізнесмени. Вони розширюють площі, будують всередині двору ще один торговельний комплекс, ну а сміттям повинні "насолоджуватися" городяни та численні гості нашого міста. Адже весь тиждень у нас - свято, Мукачеву виповнилося 1115 років. Центр міста "вилизали", а тут таке неподобство у всіх на виду ".

Імпровізоване звалище тягнеться майже до самої води. Річковий вітерець піднімає пил і дрібні частинки піску з бетоном летять по всій окрузі. Люди обурюються, найбільш відповідальні телефонують в міськвиконком і різні інстанції, але віз і нині там. Втім, контролюючі органи про це знають, і навіть вже відреагували.

"До нас постійно звертаються зі скаргами мешканці цього мікрорайону. Подібне звалище будівельних відходів на березі Латориці, майже в центрі нашого міста фіксуємо вперше, - розповідає головний інженер комбінату "Благоустрій" м. Мукачева Микола Бундзяк. - У четвер я передав припис з вимогою припинити вивіз будівельного сміття підприємцям, також вони повинні вивезти будівельний мотлох з берега річки. Аналогічний припис направлено голові техногенної комісії, першому заступнику мера Мукачева Ігорю Радышу ".

Для виконання приписів відповідно до українського законодавства є 10 днів, втім, термін вже майже закінчився, але схоже, порушники не поспішають його виконувати. За кілька днів звалище на березі річки виросло, чи ледве не вдвічі.

"Ми все робимо згідно з проектом, який в даний момент проходить експертизу, а будівельне сміття піде на фундамент площадки для автостоянки, - говорить будівельник Василь, - отже, дозвіл на складування відходів також є".

Ось тільки в комбінаті "Благоустрій" про цей проект нічого не чули. А перед початком робіт, відповідно до Закону, необхідно було отримати "добро" від цієї інстанції, адже берег річки, а точніше, дамба Латориці знаходитись на балансі цього підприємства.


Источник: UA-REPORTER.COM