Показати повідомлення окремо

Позиція депутатів Закарпатської облради буде врахована

23.05.2009, 08:57   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

На 23-й сесії обласної ради V скликання депутати прийняли звернення до Верховної Ради щодо необхідності кардинальних змін у законодавстві по виборах до місцевих рад. У ньому йдеться про те, що нинішня система виборів невиправдано збільшує роль партійних лідерів у здійсненні волевиявлення населення, що може призвести до надмірної політизації діяльності фракцій у місцевих радах, залежності їх позицій у вирішенні питань на місцях від рішень центральних партійних органів.

З урахуванням цих та інших, наведених у зверненні аргументів, депутати висловили пропозицію внести зміни до Закону України «Про вибори депутатів Верховної Ради, Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів» у частині запровадження на місцевому рівні змішаної (50 х 50) системи виборів.

За дорученням голови Верховної Ради України Володимира Литвина дане звернення розглянуто у Комітеті Верховної Ради України з питань будівництва та місцевого самоврядування.

Голова Комітету Олександр Омельченко у листі до голови Закарпатської обласної ради Михайла Кічковського висловив вдячність за проведену роботу з аналізу наслідків застосування пропорційної виборчої системи на виборах депутатів місцевих рад. Далі йдеться у відповіді,- «Народні депутати України - члени Комітету погоджуються з тим, що виборча система, за якою проводяться в Україні місцеві вибори, потребує вдосконалення. На розгляд парламенту шостого скликання народні депутати подали кілька законопроектів, якими пропонується зміна виборчої системи на місцевих виборах.

При обговоренні зазначених законопроектів народними депутатами України – членами Комітету буде взята до уваги позиція депутатів Закарпатської обласної ради. Комітет докладатиме всіх зусиль для ухвалення парламентом виваженого рішення з цього питання та прийняття закону, що ґрунтуватиметься на виборчій системі, яка буде сприйнята суспільством».