Показати повідомлення окремо

На Іршавщині нагородили переможців конкурсу "Податки очима дітей"

23.05.2009, 07:07   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Добровільна сплата податків громадянами – одна з характерних рис цивілізованості розвинутої держави. Кожна країна має свої методи її досягнення, але спільними є те, що усвідомлення обов’язку сплачувати податки виховується у громадян змалку. Щоб прищепити дитині навички діяльності в реальному житті, необхідно вчити її мислити за законами економіки.

Ми, працівники податкової служби, хотіли б бачити майбутнього громадянина України перш за все патріотом своєї держави, яка була б у змозі забезпечити громадянину відповідний рівень освіти, охорони здоров’я, захисту його прав та інтересів. Але ж для того, щоб це відбулося, і сам громадянин повинен виконувати свої обов’язки стосовно держави, зокрема й обов’язок сплачувати податки.

Ідея проведення конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей”, який крокує Україною вже не один рік, виникла у 2001 році. Тоді і виникла ідея провести конкурс – виставку дитячого малюнка з податкової тематики.

Активно взаємодіючи з освітянами, і в цьому році податківці Іршавщини отримали понад сотню художніх та літературних творів. При підбитті підсумків проведеного районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей”, враховуючи рекомендації журі, визнані кращими в номінації “Художні твори” 7 малюнків-переможців у трьох вікових категоріях.

Серед них Фанта Іванна, Попфалуші Віталій (Приборжавська ЗОШ І-ІІІ ст..), Ганчіч Богдан, Шмулига Богдана, Василинець Андріан (студія образотворчого мистецтва "Боржавська фантазія", Іршавський РБДТ), Бровді Ольга (Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст.. №2) та Пасуля Мирослава (Луківська ЗОШ І-ІІ ст..).

В номінації “Твори декоративно – прикладного мистецтва” переможцем стала Попфалуші Діана (Приборжавська ЗОШ І-ІІІ ст.).

В номінації “Літературні твори” визнані переможцями в різних вікових категоріях 14 учасників, серед яких : Шпортень Іванна, Попфалуші Діана (Приборжавська ЗОШ І-ІІІ ст.), Свида Злата, Томич Ганна ( Іршавська ЗОШ І-ІІІ ст..№2), Пунько Богдан (Загатська ЗОШ І-ІІІ ст..), Фількорн Михайло (Лисичівська ЗОШ І-ІІІ), Глеба Ірина (Чорнопотіцька ЗОШ І-ІІІ ст..), Шелельо Марія та Шелельо Аліна (Климовицька ЗОШ І-ІІ ст..), Ковач Вікторія (Ільницька ЗОШ І-ІІІ ст..), Хандра Іванна (Луківська ЗОШ І-ІІ ст..), Хіль Олександр (Ільницький спортивно – гуманітарний ліцей), Поляк Василь (Великораковецька ЗОШ І-ІІІ ст..) та Шпак Андрій (Підгірнянська ЗОШ І-ІІ ст..).

Діти переконані: податки – панацея від усіх бід. Тим, хто їх сплатив, не страшні ні зубний біль, ні стихійні лиха. Тому казкові персонажі у роботах дітей юридично підковані і законослухняні. Про це свідчать і перші нерівні штрихи на шершавому ватмані найменших учасників конкурсу, і вдало виконані художні та літературні твори старших учнів. Головний зміст дитячих робіт – “заплати і спи спокійно”. Дитячі роботи свідчать про те, що вони чудово розуміють: гроші можуть бути і злими, і добрими – все залежить від того, у чиїх кишенях вони лежать”.

Учні - переможці І етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей” були урочисто нагороджені грамотами та цінними подарунками. У своєму виступі перед переможцями конкурсу, керівник ДПІ Любомир Петровський разом із начальником відділу освіти РДА Віктором Симканинцем подякували всім учасникам конкурсу за активну участь. Головний податківець Іршавщини переконаний, що в особі учасників конкурсу ми тепер маємо своїх надійних прибічників, які переконуватимуть принаймні своїх батьків сплачувати податки.

Після підбиття підсумків районного етапу Всеукраїнського конкурсу дитячої творчості “Податки очима дітей” роботи переможців у всіх вікових категоріях були надіслані до ДПА в Закарпатській області для участі в ІІ етапі конкурсу.