Показати повідомлення окремо

Відбулася україно-угорська митна зустріч на вищому рівні

22.05.2009, 13:15   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Голова Державної митної служби України Анатолій Макаренко в місті Захонь 21 травня провів робочу зустріч з Головою Митної та фінансової охорони Угорської Республіки Яношем Надьом. Українську сторону на зустрічі представляли також директор Департаменту організації митного контролю Держмитслужби Анатолій Сербайло, директор Департаменту міжнародних зв’язків Олег Овчінніков і начальник Чопської митниці Йосиф Штробля.

У ході зустрічі керівники митних органів України та Угорщини обговорили актуальні питання співробітництва митних органів двох держав. Серед найважливіших — обмін статистичними даними щодо руху товарів та транспортних засобів через митний кордон, який проводиться на державному рівні. Обидві сторони відзначили корисність такого обміну інформацією як для України, так і для Угорщини, оскільки він дає змогу проводити аналіз руху товарів і планувати роботу митних структур. Відтак було прийнято рішення про доцільність подальшого його проведення.

Янош Надь та Анатолій Макаренко визначили основні напрямки розвитку співпраці України та Угорщини в області митної справи в рамках взаємодії зі Всесвітньою Митною Організацією та Європейським Союзом. Голова митної адміністрації Угорщини запевнив українських колег, що угорська сторона надаватиме митним органам України максимальну допомогу у передачі інформаційних даних. Це дозволить оптимізувати проведення митних процедур та попередити незаконне переміщення через кордон товарів і транспортних засобів.

У рамках підготовки до проведення в Україні Євро-2012 митники двох держав проаналізували стан інфраструктури митних постів Чопської і Захоньської митниць і визначили головні моменти, на яких буде зосереджено увагу під час підготовки до цієї важливої для нашої держави події. Серед них пришвидшення проведення митних процедур та забезпечення митних постів сучасною апаратурою для виявлення заборонених до переміщення через кордон предметів і товарів.

Після завершення зустрічі Анатолій Макаренко зустрівся з представниками українських ЗМІ і розповів про прийняті рішення та відповів на запитання журналістів.