Показати повідомлення окремо

У Сумах засуджено організаторів каналу нелегальної міграції

22.05.2009, 12:58   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Сумським районним судом Сумської області по кримінальній справі, що була розслідувана СБУ, засуджені учасники організованої злочинної групи з числа громадян України та Росії, які займалися незаконним переміщенням нелегальних мігрантів на територію України.

У ході досудового слідства співробітниками СБУ було встановлено, що у 2008 році п’ятеро громадян України та один громадян Росії створили організовану злочинну групу з метою систематичного незаконного переправлення на територію України нелегальних мігрантів з метою подальшого переміщення їх до країн Західної Європи. Члени злочинного осередку діяли за чітким розподілом ролей та з використанням методів конспірації. Вони організовували та здійснювали незаконне переміщення нелегалів на територію України, їх перевезення до Києва, а згодом – до Закарпатської та Львівської областей.

У серпні 2008 року під час спроби незаконного переправлення на територію України 18 іноземців, кілька правопорушників було затримано безпосередньо на місці вчинення злочину, а решта злочинців було розшукано та затримано в ході розслідування кримінальної справи.

21 квітня цього року згідно з вироком суду, всі учасники визнані винними у вчиненні злочину, передбаченого ч.3 ст.28 та ч.2 ст.332 Кримінального кодексу України (незаконне переправлення осіб через державний кордон України, вчинене організованою групою осіб). Кожен учасник організованої злочинної групи отримав покарання у відповідності до своєї ролі у злочинному осередку – від 3-х років позбавлення волі до 2-х років обмеження волі з іспитовими термінами. Знаряддя скоєння злочину – мікроавтобус, що належав одному з правопорушників, згідно з рішенням суду, конфісковано у прибуток держави.