Показати повідомлення окремо

Щоб спокійно було у громадських місцях

21.05.2009, 21:58   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Цей рік міністерство внутрішніх справ України оголосило роком патрульної служби. І недарма. Адже саме «пеесникам» доводиться щоденно охороняти правопорядок на вулицях населених пунктів, у громадських місцях та під час проведення масових заходів. Не є таємницею, що у зв’язку з погіршенням економічно-соціального становища суспільства зростає рівень злочинності. Та завдяки первентинним заходам ОВС криміногенна ситуація у нашому спільному домі поступово стабілізується. Про пріоритети в роботі підрозділів громадського блоку міліції днями журналістам розповів начальник відділу громадської безпеки ГУМВС полковник міліції Петро Буц.

– В останні місяці минулого року, коли почалася економічна криза, в області рівень злочинності помітно зріс. Кількість злочинів збільшилася на 12,1 відсотка. Керівництво Головного управління внутрішніх справ вжило конкретних заходів задля стабілізації ситуації. Зокрема, у січні почергово були проведені комплексні оперативно-профілактичні відпрацювання в Ужгороді, Мукачеві та інших населених пунктах. До цих заходів залучалися співробітники ГУМВС, сусідніх міськрайорганів. І позитивні результати не забарилися, – розповідає Петро Буц. – Ось і тепер такі заходи проводяться в Ужгороді. До них залучаються працівники галузевих служб та підрозділів ГУМВС, що дає змогу виставляти більше нарядів у вечірній час на вулицях міста. За чотири місяці ц.р. побільшало злочинів, скоєних у громадських місцях (на 5,7%), у т.ч. на вулицях (3,1 відсотка).

Петро Петрович зауважив, що працівники патрульної служби міліції розкрили 44 злочини, зокрема крадіжки, грабежі, хуліганства тощо. Водночас полковник міліції звертається до краян з проханням не залишатися байдужими, коли вони стають мимовільними свідками якихось протиправних дій. Як приклад, було у випадку, що трапився недавно в Мукачеві. Глибокої ночі мешканець однієї з багатоповерхівок обласного центру почув якісь дивні звуки у квартирі, де на той час ніхто не проживав. Чоловік відразу зателефонував у міліцію. Невдовзі на місце пригоди прибули працівники патрульної служби і затримали двох зловмисників, які проникли в квартиру і намагалися скоїти крадіжку.

– Якщо б той мукачівець не проявив громадську свідомість, постраждали б невинні люди, а через кілька годин розкривати злочин було б значно важче, – резюмує Петро Буц.

Спокій у містах та селах забезпечують також працівники ще одного важливого підрозділу громадської міліції – дільничні інспектори. За чотири місяці ц.р. «шерифи» викрили 24 злочини, пов’язані з незаконним обігом наркотиків, 42, які стосуються носіння чи зберігання незареєстрованої зброї, за різні правопорушення накладено 5391 протокол тощо. Звичайно, впливає на криміногенну ситуацію і поведінка раніше судимих осіб. Робота з цією категорією громадян входить в обов’язки «шерифів». Так звані адміннаглядні особи мають певні обмеження у повсякденному житі, щоб їхня поведінка була контрольованою. Але не всі з них хочуть дотримуватися вимог, регламентованих законодавством.

– Зокрема, на порушників працівники служби ДІМ наклали 108 адміністративних протоколів, – продовжує Петро Буц. – За ініціативою міліції судами встановлено в ц.р. адміністративний нагляд щодо 90 осіб, які формально за ознаками судимостей підпадають під дію Закону України «Про адміністративний нагляд».

Особливо зайняті правоохоронці громадського блоку міліції у святкові дні, під час забезпечення правопорядку, коли в області перебувають високопосадові державні особи, зарубіжні гості. Навіть проведення футбольних матчів у сільській місцевості, дискотек чи інших масових заходів не обходяться без дільничних та «пеесників».

Однак на сьогодні патрульна служба наявна тільки у 7-ми із 15-ти міськрайорганах області, – зауважує полковник міліції. – Добре було б встановити камери відеоспостереження на вулицях і площах населених пунктів краю. У Мукачеві, наприклад, встановлено 76 відеокамер, 19 – у Тячеві, у Сваляві – 3 та одна в Рахові. Це допомогло уже розкрити чимало злочинів. Хоча, звичайно, це недостатньо. Начальник ГУМВС Павло Кононенко звернувся до губернатора області, очільників найбільших населених пунктів краю з відповідними пропозиціями щодо сприяння у встановленні відеокамер.

На закінчення Петро Буц відповів на запитання журналістів.

Михайло ПИСКАЧ