Показати повідомлення окремо

У СІЗО оголосили голодування…

21.05.2009, 18:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Нещодавно у ЗМІ з’явилося повідомлення, що троє осіб, які утримувалися в львівському слідчому ізоляторі, оголосили голодування. Для того, щоб розібратись у ситуації, яка склалася, та й загалом перевірити стан СІЗО, зібрали спеціальну комісію.

До Львівського СІЗО завітали представник Уповноваженого Верховної Ради з прав людини Ніни Карпачової Зінон Котик, помічники міністра Внутрішніх Справ з дотримання прав людини Тарас Гаталяк та Степан Кіяк, а також старший помічник прокурора Львівської області Володимир Фітьо.

Під час перевірки комісія не виявила жодних порушень умов утримання осіб, які перебувають у СІЗО, не було також, і в тому числі в голодуючих, претензій щодо дотримання прав людини. Не зафіксовано також скарг з їхнього боку і на Самбірський ізолятор тимчасового тримання, де якийсь час перебували ці затримані.

«Ми поспілкувались із згаданими особами, спробували переконати їх припинити голодування. Сподіваємось, що вони прислухаються до наших слів», -- розповів Зінон Котик.

Загалом стан слідчого ізолятора та умови утримання було визнано задовільними і такими, що відповідає вимогам чинного законодавства. Щоправда, ідеальним стан будівлі СІЗО не назвеш, адже їй -- понад 300 років. За словами представника Уповноваженого Верховної Ради з прав людини пана Котика, Департамент виконання покарань розробив програму перенесення слідчого ізолятора за межі Львова в будівлю, що відповідала б усім європейським нормам.

Також помічники міністра Внутрішніх Справ з дотримання прав людини Степан Кіяк і Тарас Гаталяк здійснили моніторинговий візит в ізолятор тимчасового тримання ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області, під час якого перевірили наявну документацію та стан ІТТ. Результати досить втішні – документація в належному порядку, а єдиний недолік -- відсутність прогулянкового двору.