Показати повідомлення окремо

Верховна Рада України схвалила закон про заборону грального бізнесу

21.05.2009, 18:22   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Верховна Рада України схвалила закон про заборону грального бізнесу і участі в азартних іграх. Із дня набрання його чинності Кабінету міністрів протягом трьох місяців доручається розробити і внести на розгляд Верховної Ради законопроект про діяльність з організації та проведення азартних ігор у спеціально відведених для цього гральних зонах. Про ситуацію із гральним бізнесом в області на брифінгу розповів начальник головного управління економіки облдержадміністрації Віктор Погорелов.

За його словами, на 18 травня в області діяли 36 ліцензіатів, які володіють 333 гральними закладами. Згідно з Порядком контролю за додержанням Ліцензійних умов провадження господарської діяльності з організації та утримання тоталізаторів створено відповідну комісію, затверджено графік проведення планових перевірок суб’єктів господарювання у сфері грального бізнесу.

– Із жовтня минулого року відповідно до отриманих скарг та звернень громадян та різних установ проведено 16 позапланових перевірок гральних залів ліцензіатів, – каже Віктор Погорелов. – Найбільш поширені порушення у гральних закладах, які перевірила комісія, це відсутність даних про облік грального обладнання, термін його експлуатації, інформація про режим роботи та заборона участі особам до 18 років. Відсутні також Положення про призовий фонд та Правила і перелік азартних ігор, правила проведення фінансового моніторингу та програма його здійснення тощо.

Як повідомив начальник головного управління економіки, ці та інші порушення зафіксовано в актах перевірки. На суб’єктів підприємницької діяльності, котрі порушили Ліцензійні умови, видано розпорядження керівника органу контролю – заступника голови облдержадміністрації про усунення відповідних порушень.

Торік з метою інвентаризації закладів грального бізнесу було прийнято доручення голови облдержадміністрації щодо проведення обстеження гральних залів, які функціонують в області. Відтак в райдержадміністраціях та міськвиконкомах було створено робочі групи, у які увійшли представники державної податкової інспекції, головного управління МНС України в області, головного управління МВС України в області, районних електромереж. Виявлено порушення чинного законодавства у сфері грального бізнесу: 94 гральних заклади здійснювали діяльність без відповідних ліцензій, 299 – без копій ліцензій, є випадок підробки документів (копії ліцензії), – повідомив начальник головного управління економіки. Найбільші порушення – відсутність інформації про режим роботи, відсутність торгових патентів на гральні апарати, реєстраторів розрахункових операцій, здебільшого копій ліцензій, а також дозволів на розміщення гральних закладів.

Представники комісій виявили й порушення правил пожежної безпеки. Складено відповідні акти, за результатами розгляду яких застосовано штрафні санкції. Винесено постанови на призупинення експлуатації окремих об’єктів грального бізнесу та вилучено обладнання. За фактом відсутності торгових патентів складено адміністративні протоколи та передано матеріали до державних податкових інспекцій у районах та містах.

– До слова, на Берегівщині майже всі сільські і селищні ради прийняли рішення про заборону діяльності грального бізнесу на території сільських і селищних рад, – відзначив Віктор Погорелов.
Також на брифінгу йшлося про підсумки соціально-економічного розвитку області за І квартал.