Показати повідомлення окремо

П’ятий фестиваль "Смарагдові витоки" зібрав у Мукачеві рекордну кількість учасників

18.05.2009, 06:52   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Урочистим парадом юних талантів стартував п’ятий Відкритий Регіональний дитячо-юнацький фестиваль народного мистецтва "Смарагдові витоки". В конкурсі бере участь 631 учасник, майже половина – приїхали з-за меж області.

Колона дітей у святкових костюмах вирушає від Будинку школяра до центральної площі Мукачева. Перехожі посмішками та оплесками підтримують конкурсантів, фотографують їх на камери мобільних телефонів. Зупинившись біля Мукачівської ратуші, за кілька хвилин учасники створюють величезне барвисте коло напроти будівлі Російського драматичного театру. Урочисто-святковий звук гірської трембіти оголошує початок фестивалю.

Смарагдові витоки” було започатковано з метою допомогти відродити і зберегти цінності, які творив народ від роду до роду, щоб дати друге дихання поколінню закарпатців ХХІ ст., бо з народних джерел черпаємо ми наснагу жити й творити, --наголосила директор фестивалю Галина Пенська. -- Багатогранність народного мистецтва охоплена в таких номінаціях: образотворче, декоративно-ужиткове, побутово-ужиткове мистецтво та художні ремесла; вокальне (солісти, дуети, ансамблі); фольклор (троїсті музики); хореографічне мистецтво.
Цьогорічний фестиваль зібрав гостей з Тернопільщини, Львівщини, Хмельниччини та Івано-Франківщини.

Фестиваль-конкурс “Смарагдові витоки” проводиться у формі творчих виступів колективів та окремих виконавців різних жанрів народного мистецтва за трьома віковими категоріями: 8-12 років, 13-17 років, 18-22 років. Засновники та організатори фестивалю - Мукачівський міськвиконком, управління освіти і науки облдержадміністрації та Мукачівський Будинок школярів.

“Днями місту над Латорицею виповниться 1115-років. Приємно, що наше рідне Мукачево залишається строкатим суцвіттям народностей, вір, традицій, -- каже Мукачівський міський голова Золтан Лендєл. -- А фестиваль “Смарагдові витоки” нині святкує свій перший невеличкий ювілей, та вже має статус регіонального конкурсу”.
Учасники зразкового хореографічного колективу “Добрий настрій” зі Львова на фестивалі не новачки.

“Нашому колективу 10 років, до Мукачева приїхали втретє, ще жодного разу без призів не поверталися, -- каже Назар Сольничок, який у колективі вже п’ять років. -- Прийнято вважати, що танці – це для дівчат, та у нас багато хлопців. Нині привезли на фестиваль запальні сучасні композиції. Гадаю, без призів не залишимося. Та головне не перемога, а участь”.

У неділю фестиваль продовжиться святковим концертом на території старовинного Мукачівського замку ”Паланок”.

Елеонора Савицька, спеціально для UA-Reporter.comИсточник: UA-REPORTER.COM