Все о мобильных технологиях

Все о мобильных технологиях

ipadstory.ru

Показати повідомлення окремо

Кримінальні «забави» юних закарпатців

18.05.2009, 06:40   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Після вихідних у с. Попово на Берегівщині в школі в одному з класів виявили розбите вікно. У приміщенні класної кімнати - безлад, пошкоджений комп’ютер та класний журнал. Зникло щось і з шкільного приладдя. Директор зателефонував у міліцію. Невдовзі на місці пригоди були дільничні міліціонери Ярослав Сайков і Василь Турані.

Прослизнути між гратами на вікні міг лише якийсь підліток, тож міліціонери вирішили шукати винуватців цієї пригоди серед неповнолітніх. І незабаром двоє з місцевих школярів, 12-річний Томаш та 13-річний Крістіан, похнюпившись, стояли перед своїми батьками та «шерифами». З’ясувалося: ганяючи м’яча на шкільному подвір’ї, хлопчакам спало на думку проникнути в школу в позаурочний час. Розбили шибку на запасному виході і, мов вужі, прослизнули всередину. Тут і «відірвалися» на повну. Принагідно зауважимо, у малих нормальні родини. Батьки спершу навіть не вірили, що їхні чада могли таке натворити. Однак факти – річ уперта. Тепер доведеться відшкодовувати матеріальні збитки.

А ось у сусідньому селі Липово тими ж днями хтось поцупив 200 гривень у старенької Етели. Гроші бабуся зберігала в Біблії, для неї це – неабияка сума. Зникнення жінка виявила, коли повернулася з городу. Цього разу справою зайнялися Ярослав Сайков та його колега Іван Вамош. Поряд з потерпілою мешкає донька Ганна із сім’єю. Родина -- неблагополучна, Етела не раз потерпала через різні витівки дочки. Тож підозра впала саме на неї. Згодом «шерифи» встановили: Ганна, відаючи про сховок і про те, що напередодні бабуся отримала пенсію, змусила своїх неповнолітніх доньок Ольгу і Каталіну, коли неньки не було вдома, проникнути в її будинок і викрасти гроші. Ганна встигла частину суми «спустити» на спиртне, решту вилучили.

Потерпів від неповнолітніх крадіїв і 37-річний берегівський підприємець Петро. Вночі злодії зламали стіну на його торгівельному кіоску та поцупили продукти і солодощі на суму дві з половиною тисячі гривень. Співробітники служби дільничних інспекторів міліції на чолі з керівником цього підрозділу Іваном Фединишинцем невдовзі встановили особи злодійчуків. Ними виявилися три жителі Берегова віком від 12 до 17 років...

Довелося розслідувати кримінальні діяння неповнолітніх і слідчому Тячівської районної міліції Мирославу Рішку. У селі Грушево, зокрема, в учениці місцевої школи хтось викрав телефон, вартість якого -- кілька тисяч гривень. Батьки дівчини зараз в Португалії, от і придбали їй дорогу «цяцьку». Начальник районної кримінальної служби міліції у справах дітей Михайло Плиска та його підлеглі Василь Вучкан та Михайло Зизень згодом з’ясували: поцупив телефон однокласник дівчини. Від гріха подалі віддав його на зберігання на рік старшому односельчану. Потім удвох хлопці їздили на ринок в Тересву, прицінювалися, за скільки можна продати «мобілу». Навіть вже були на базарі, та покупців не знайшли. У Миколи-старшого оперативники й вилучили крадений телефон. Тепер юнакам доведеться додатково спілкуватися з «учителями» в погонах, вивчаючи вимоги Кримінального кодексу України...

Ще одна подібна крадіжка трапилася в одному з навчальних закладів Тячева. Коли учні займалися в іншому кабінеті, з сумки однієї з дівчат зник телефон, ціна якого -- кругленька сума. Одразу знайти пропажу не вдалося. Однак через якийсь час телефон «засвітився» аж на Виноградівщині. Стражі порядку встановили, що однокласниця потерпілої, жителька смт Королево Виноградівського району, вже зуміла вигідно продати поцуплений телефон. Тепер дівча має проблему не тільки з міліцією, її за кримінальний проступок відрахували з навчального закладу.

«Відзначилася» й 16-річна жителька села Лохово Мукачівського району. Почалося все з того, що в міліцію звернулася 70-річна місцева пенсіонерка, заявивши: хтось викрав з її дому пенсію. На місце пригоди виїхала слідчо-оперативна група Мукачівського райвідділу ГУМВС. Невдовзі стало відомо, що поцупила гроші у бабусі учениця місцевої школи.

А в самому Мукачеві 16-річна Ірина на одній з вулиць силою відібрала мобільний телефон в іншої мукачівської школярки. Тепер її перевиховуванням займаються працівники кримінальної служби міліції у справах дітей.

Михайло ПИСКАЧ