Показати повідомлення окремо

Польща зацікавлена в активізації стосунків із Закарпаттям

16.05.2009, 08:32   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

У середу, 13 травня, Закарпаття відвідав Генеральний консул Республіки Польща у Львові Гжегож Опалінський. Це перша поїздка дипломата в наш край. Її метою стало ознайомлення із самим регіоном та його керівництвом.

Цього ж дня у камінному залі облдержадміністрації відбулася зустріч Гжегожа Опалінського з головою облдержадміністрації Олегом Гаваші, в ході якої йшлося про стан і перспективи розвитку двостороннього польсько-українського співробітництва, зокрема на міжрегіональному рівні. Олег Гаваші поінформував гостя про співпрацю області з регіонами Польщі. За його словами, Польща займає одне провідних місць за рівнем залучення інвестицій в наш край. Налагоджена співпраця і в гуманітарній сфері, зокрема в області працює польське національно-культурне товариство, центр українсько-польських ініціатив. На зустрічі йшлося і про розвиток прикордонного співробітництва.

– Ми хочемо, щоби наші стосунки розвивалися динамічніше. Цьому сприяло б і відкриття пункту переходу „ Лубня – Волосате”, – констатував Олег Гаваші. – Це поліпшить розвиток туристичної галузі як України, так і Польщі, дозволить піднести стосунки мешканців прикордонних територій на вищий щабель.

З української сторони жодних заперечень щодо відкриття пункту переходу нема. Але необхідно активізувати роботу польської сторони щодо підписання необхідних документів. Олег Гаваші звернув увагу на необхідність підтримки з боку Міністерства закордонних справ Польщі. В свою чергу пан консул констатував, що відкриття цього пункту пропуску особливо актуальне і у зв’язку з майбутнім проведенням чемпіонату футболу Євро-2012. До цього часу Польща планує збільшити кількість пунктів переходу на українській ділянці кордону. Ще одна перспектива на майбутнє – можливе відкриття консульства на Закарпатті, – повідомив Гжегош Опалінський.

Під час зустрічі також йшлося про запровадження в життя малого прикордонного руху. Дипломат розповів, що наразі Польща веде консультації з Брюсселем щодо межі прикордонної зони – 30-ти або 50-ти кілометрів. Обговорювалося й питання отримання Шенгенських віз громадянами України. Гжегож Опалінський повідомив, що наші співвітчизники щомісяця отримують у консульстві у Львові близько 2,5 тисячі віз, і відсоток відмов є незначним. Разом з тим він підтримав думку керівника краю щодо необхідності спрощення отримання Шенгенських віз українцями.

Також в ході зустрічі домовилися активізувати зв’язки між органами влади прикордонних територій України та Польщі.