Показати повідомлення окремо

Про "смітниковий" страйк, спалений мопед і тату на дівочих сідницях...

16.05.2009, 08:17   Залишайте свої коментарі, реєстрація необов'язкова

Окрім розкриття злочинів та затримання зловмисників, міліція велику увагу приділяє й профілактиці злочинності. Адже загальновідомо, що біду легше попередити, ніж потім мати справу з її наслідками. Тож минулого тижня правоохоронці відпрацьовували місто Ужгород.

ІНСТРУКТАЖ ПЕРЕД РЕЙДОМ

Для проведення рейду, в якому взяли участь працівники патрульної служби, Державтоінспекції, відділу зв’язків із громадськістю ГУМВС, бійці спецпідрозділу “Беркут” та військовослужбовці внутрішніх військ, запросили й журналістів. На патрулювання міста вирушили шість екіпажів, а також піші групи.

Перед виходом інструктаж з особовим складом провели нещодавно призначений начальник Ужгородського міського управління міліції підполковник Віталій Шимоняк, його заступники та начальник патрульної служби міськуправління Микола Січак.

Керівництво скеровувало звертати особливу увагу на крадіжки з автомобілів, на неповнолітніх, нетверезих громадян, які схильні до скоєння правопорушень. Вирішили пройтися й по розважальних закладах, зокрема по ігрових залах. Останні тепер не повинні працювати, адже Кабінет Міністрів призупинив дію усіх ліцензій на ігровий бізнес. Однак власники таких закладів не хочуть втрачати прибутків, тож працюють підпільно. Їх і мали намір виявити.

“СМІТТЄВИЙ” СТРАЙК

Розпочалося відпрацювання з “Нового” -- найбільш проблемного мікрорайону обласного центру Закарпаття. Це водночас і густонаселена частина міста, вулиці в нічний час погано освітлені, тож зловмисники мають добру поживу. Проте того дня все було більш-менш спокійно. Хіба що на вулиці Можайського кілька десятків громадян (близько 40 осіб) перекрили вулицю. У такий спосіб люди протестували проти того, що влада міста дозволила бізнесменам зводити будівлі на місці, де колись стояли сміттєві контейнери. Довелося переконувати розбурхану громаду, аби вона розійшлася й не перекривала рух, бо за такі самовільні дії передбачено відповідальність. Усі спірні питання необхідно вирішувати цивілізовано -- через суд.

Інший виклик -- до одного з барів неподалік готелю “Закарпаття”. Тут вночі спалили мотоцикл, а його власник розповів цілу історію. Чоловік відпочивав у барі, де познайомився з молодицею. Випили пиво, поспівали в караоке. Однак це знайомство не сподобалося трьом молодикам, які теж знали цю дівчину. Компанія причепилася до дядька, мовляв: навіщо той завів з нею знайомство? Вона, бачте, представниця “цікавої” національності, а вони... “скінхеди”, тому не люблять її братів і сестер! Слово за словом, на нічній вулиці виникла суперечка, а відтак і сварка. Чоловік від гріха подалі втік, сховався за рогом і звідти спостерігав за розвитком подій. «Скінхеди» ж «розрядили» свою лють на... його мотоциклі. Мало того, що понівечили техніку, ще й запалили! Зухвальців розшукує міліція.

“ЗОЛОТА” МОЛОДЬ

Далі маршрут пролягав через площу Поштову. Тут, неподалік Ужгородської мерії, зазвичай “тусуються” в сквериках підлітки. Звісно, не обходиться без випивки та, буває, й “косячка”... Побачивши міліціонерів, молодь розходиться. Але не всі -- на бетонному парапеті... лежить дівчина, а над нею робить якісь маніпуляції довговолосий хлопчина. Виявилося: кавалер своїй юній дамі фломастером розмальовує, так би мовити, філейну частину тіла... Що дивно, дівча при цьому спокійно лежало, заголивши сідниці. Як мовиться, о часи, о звичаї!

А ось -- явно нетверезий хлопчина на лавиці в альпінарії. Як з’ясувалося, учень 19-ї школи. Юнак зізнається, що пив пиво. Стражі порядку записали його дані й відвезли на освідчення в міськуправління. Туди ж викликали і батьків підлітка, котрих, найімовірніше, очікує штраф за неналежне виховання сина.

Рейд завершився, журналісти розійшлися по домівках. Але не міліціонери, яких очікувало ще нічне чергування. Зранку довідалися: доба минула спокійно. Правда, наступного дня в міліцію звернулася 23-річна ужгородка, в якої знайомий на вигляд хлопець відібрав мобільний телефон “Моторола”. За скоєння пограбунку патрульні затримали 29-річного жителя міста, речовий доказ вилучили.

Попався й 59-річний чоловік, котрий викрав деревце туї з території одного з акціонерних товариств. А грабіжника, який серед білого дня зірвав на вулиці Минайській масивний золотий ланцюжок з шиї співробітниці університету, наразі продовжують розшукувати.

Володимир ПАВЛЮХ